Вчені визначили, як цькування впливає на мозок дитини
Фото з відкритих джерел
Я погоджуюсь з
правилами сайту та
політикою приватностіБританські психологи з’ясували, що булінг значно збільшує ризик розвитку симптомів депресії через зміну структури головного мозку.
Про таке повідомляє
«N+1».
Дослідження на 682 підлітках показало, що у зв’язку із частим цькуванням у школі, котре згодом призводить до депресії або тривожного розладу, також зменшує обсяг лушпини – відділу головного мозку, який відповідає за вироблення нейромедіатора дофаміна (біологічно активна хімічна речовина, яка в мозку людини передає емоційну реакцію і дозволяє відчувати задоволення і не відчувати біль).
Як зазначають дослідники, булінг сильно підвищує рівень стресу, котрий у свою чергу, веде до підвищення ризику розвитку симптомів депресії та інших психічних розладів, при цьому високий рівень стресу дуже небезпечний для процесів розвитку.
Слід зазначити, що у минулому році вчені з’ясували, що ще один вплив цькування на розвиток психічних розладів – порушення циклу сну і безсоння.
Нагадаємо, народні депутати ухвалили у першому читанні законопроект, який має на меті протидію цькуванню дітей у закладах освіти.
Долучайтесь до нас у Facebook