Авторизація

» » » В Антарктиді дедалі швидше тануть льодовики

В Антарктиді дедалі швидше тануть льодовики

В Антарктиді дедалі швидше тануть льодовики
НАСА заявляє, що виявила перші ознаки значного танення у льодовиковій смузі у Східній Антарктиді.
Про це повідомляє ВВС.
В Антарктиді дедалі швидше тануть льодовики

Тривалий час вважалося, що цей регіон є стабільним і на нього не впливають драматичні зміни, які відбуваються деінде на континенті.
Але дані з супутників тепер показують, що льодовики, які рухаються до океану на одній восьмій східної берегової лінії континенту, стали тоншими й прискорили свій рух.
Якщо ця тенденція триватиме, то це матиме наслідки для рівня світового океану у майбутньому.
У дренажних басейнах цього сектору Антарктиди достатньо льоду для підняття висоти світового океану на 28 метрів – якщо б він увесь розтав.
«Ця кількість води еквівалентна масі чотирьох Ґренландій, зроблених із льоду», – сказала Кетрін Вокер з Центру НАСА з космічних польотів ім. Годдарда у Грінбелті, штат Меріленд.
Вона детально описала свою роботу на осінньому з’їзді Американського геофізичного союзу (АГС).
В Антарктиді дедалі швидше тануть льодовики

Доктор Вокер намагається, скориставшись можливостями НАСА, обробити величезну кількість супутникових зображень, аби отримати більш виважений і своєчасний погляд на те, що відбувається у Східній Антарктиді.
Раніше вчені усвідомлювали, що льодовик Тоттен у цьому регіоні почав танути, ймовірно, через те, що на його температуру впливають теплі потоки води, які надходять з глибин океану. Проте все інше в цій частині континенту вважали незмінним.
Нові дані з супутників змінюють цю точку зору. Вони показують, що льодовики поруч із льодовиком Тоттен також починають танути і прискорюють свій рух.
Зміни помітили в районах Вінценнес-Бей і Денман трохи далі на захід, а також у Порпойс-Бей і на узбережжі Георга VI на сході.
Найбільш відчутні втрати маси льоду сталися саме у Вінценнес-Бей, де розташовані такі льодовики, як Андервуд, Бонд, Адамс та Вандерфорд. Висота льодовиків знижується в п’ять разів швидше, ніж у 2008 році – загальне падіння висоти склало вже майже три метри.
«Їх рух також прискорився приблизно на 3% у порівнянні з 2008 роком, що здається незначним, але є досить вагомим, аби змінити силу потоку талої води, яка виходить з цих льодовиків», – сказала доктор Вокер.
Причиною танення є, імовірно, тепла вода, яка виштовхується із глибини через зміну рівня льоду в океані та вітер у регіоні.
Зміни, що відбуваються, все ще досить невидимі, і справді помітити їх можна тільки завдяки новим автоматизованим комп’ютерним програмам, які будуть аналізувати мільйони супутникових зображень Антарктиди.
НАСА збирається розширити доступ до цих програм за допомогою проекту Inter-mission Time Series of Land Ice Velocity and Elevation або ITS_LIVE.
«Я думаю, ми можемо передбачити, що протягом найближчих п’яти-десяти років ми матимемо багато відкриттів на основі таких спостережень, які веде Кетрін, і завдяки новим даним, які надходять онлайн», – сказав Алекс Гарднер гляціолог з Лабораторії реактивного руху НАСА в Пасадені, штат Каліфорнія.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031