Авторизація

» » » У Черкасах відійшов у вічність письменник Василь Захарченко

У Черкасах відійшов у вічність письменник Василь Захарченко

У Черкасах відійшов у вічність письменник Василь Захарченко
У Черкасах відійшов у вічність письменник Василь Захарченко
Василь Захарченко. Фото: wikipedia.org
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Сьогодні спинив свою життєву дорогу великий українець, відомий письменник, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Василь Іванович Захарченко. Неймовірної української енергетики людина, воїн-захисник української мови, духу, історії народу. Репресований. Чудовий прозаїк, публіцист, один із укладачів «Реабілітованих історією»; учасник усіх українських майданів…
Про це у Фейсбуці повідомила Валентина Коваленко, депутат Черкаської обласної ради.
«На жаль, втрачаємо кращих. І маю неперебутнє бажання у цей складний історичний час відчувати, що таким велетам духу є заміна. Глибоке співчуття дружині і доньці письменника. І всім нам.
Ось цитата із щоденника Василя Івановича від 22 червня 2005 року: «Ми, українці, найнещасніший народ у світі, бо жоден народ не має у себе під боком такого підступного, підлого, азіятськи жорстокого, татарськи бездушного сусіда, ядозволили, посприялик у нас. Ми й самі винні, що по дурості своїй рознахабніти Московії, добровільно піддавшись їй 1654 року в Переяславі. Цим ми надзвичайно употужнили цю дику імперію. Лігши під її ноги живим мостом у Європу…»«, – написала Валентина Коваленко.
Довідка.
Василь Іванович Захарченко – український письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Народився 1936 року в селі Гутирівка на Полтавщині, письменник і журналіст, лауреат літературних премій імені Юрія Яновського, імені Андрія Головка, премії Олекси Гірника.
1995-го року Василь Захарченко став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка за новий роман «Прибутні люди», опублікований 1994 року в журналі «Вітчизна».
Свій літературний шлях Василь Захарченко розпочав у 1963 році, опублікувавши перше оповідання. Відтоді стали з’являтися одна за одною збірки повістей і оповідань «Співучий корінь» (1964), «Стежка» (1968), «Дзвінок на світанні» (1981), «У п’ятницю після обід» (1982) та ін.
31 січня 1973 р. його було заарештовано за антирадянську діяльність за ст. 62 КК УРСР, і через кілька місяців, 26-27 липня 1973 р. Черкаським обласним судом засуджено на п’ять років суворого режиму. Покарання відбував у концтаборі № 5 у Пермській області. Лише через десять років членство у спілці було поновлено. Тому й книжки його в цей період не виходили…
У літературу Василь Захарченко прийшов з журналістики, якою займався тривалий час після закінчення в 1958 році Київського університету. Спершу працював газетярем у Кременчуці, потім переїхав у шахтарський край, був редактором у видавництві «Донбас». З 1969 письменник живе і
У Черкасах написав свої найкращі повісті і романи, які були відзначені преміями. Крім згаданих збірок, вийшли: «Лозові кошики» (роман «Ярмарок» та низка оповідань) і «Велика Ведмедиця» (1988), до якої увійшли повісті «Мобілізовані» (тема війни), «Котилися вози з гори» (про українське село 80-х років, проблеми хліборобської честі та міжлюдських взаємин) і повість у новелах «Велика Ведмедиця» (сторінки з життя Павла Величая) та добірка оповідань про війну і сьогодення («Діти», «Пивиха» та ін.).

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031