Авторизація

» » » Вчені виявили генетичний зв’язок між ожирінням та депресією

Вчені виявили генетичний зв’язок між ожирінням та депресією

Вчені виявили генетичний зв’язок між ожирінням та депресією
Вчені виявили генетичний зв’язок між ожирінням та депресією
Фото: pixabay.com
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Надмірна вага може призвести до депресії, яка, в основному, психологічного характеру, стверджують дослідники.
У той час, як попередні дослідження виявили, що люди з ожирінням частіше хворіють на депресію, було не зрозуміло, чи депресія спричиняє зміну маси тіла чи навпаки, – інформує видання The Guardian.
Тепер експерти стверджують, що генетичні варіації, пов’язані з високим індексом маси тіла (ІМТ), можуть призвести до депресії, причому більший ефект спостерігається у жінок, ніж у чоловіків.
У дослідженні, описаному у журналі International Journal of Epidemiology, дослідники з Великобританії та Австралії використали дані Біобанку Великобританії про 500 000 осіб, віком від 37 до 73 років у період між 2006-2010 роками.
Дослідники розглянули 73 генетичних варіації, пов’язані з високим ІМТ, які також мають зв’язок з більш високим ризиком захворювань, таких як діабет та серцево-судинні захворювання. Вони також розглянули 14 генетичних варіацій, що пов’язані з високим вмістом жиру в організмі, проте з меншим ризиком виникнення діабету та серцево-судинних захворювань. Тоді як виникнення депресії у першій групі було пов’язане з біологічними або психологічними механізмами в організмі, у другій групі вона виникала, як психологічний ефект.
Потім команда проаналізувала медичну інформацію про учасників та їхні відповіді з безлічі анкет, у тому числі випадки звертання до лікаря або психіатра з приводу таких симптомів, як тривога або депресія. Команда виявила близько 49 000 учасників, які страждали від депресії.
Загалом команда виявила, що люди з більшим ІМТ, швидше за все, страждатимуть від депресії.
Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031