Авторизація

» » » В Антарктиці знайшли рештки стародавніх континентів

В Антарктиці знайшли рештки стародавніх континентів

В Антарктиці знайшли рештки стародавніх континентів
Супутник гравітаційної картографії Європейської космічної агенції допоміг дослідникам знайти рештки стародавніх континентів, які знаходяться під кригою Антарктики.
Про це повідомляє Newsweek.
В Антарктиці знайшли рештки стародавніх континентів

За словами вчених, забуті континенти складаються з кратонів, які є частиною літосфери. Вивчення їхньої структури може дати науковцям відповіді щодо ранньої історії нашої планети.
«Кратони є старовинними частинами літосфери і утворюють найдавніші ядра материків. Розуміння їх структури та тривалості життя дають основні відповіді, щоб розкрити ранню історію Землі та те, як кора Землі впливає на еволюцію планети, що в кінцевому підсумку пов’язане з кліматом та майбутнім Землі», – заявив Йорг Еббінг з Університету Кіль у Німеччині. – «Антарктида багато в чому залишається пустим місцем, і незважаючи на нові сейсмологічні результати, ми не очікували, що стародавня частина Східної Антарктиди настільки різнорідна».
Нові дані також говорять про те, що Східна Антарктика є злиттям кратонних частинок.
Він додав, що зі сейсмологічними дослідженнями легко помітити різницю між Східною і Західною Антарктидою. «Наші дані, схоже, припускають, що Східна Антарктида – це не один кратон, а злиття кратонних частин», – зазначив Еббінг. – «Це спостереження повертає в минуле, до розпаду суперконтинентів Гондвани та зв’язку Антарктиди з навколишніми континентами».
«Нові зображення показують нам принципову різницю в літосфері під Східною і Західною Антарктидою згідно з попередніми сейсмічними висновками», – заявив співавтор Фаусто Ферраччіолі з Британського антарктичного опитування, пише видання. – «Ми також виявили більшу ступінь складності в інтер’єрі Східної Антарктиди, ніж це видно з поточних сейсмічних панорам, що свідчить про те, що ця частина континенту є мозаїкою старих кратонів та орогенів (регіонів, де континенти стикаються). Деякі з цих регіонів мають чіткі зв’язки з колишніми сусідніми континентами в суперконтиненті Гондвана, такими як Австралія, Індія та Африка».
В Антарктиці знайшли рештки стародавніх континентів

Вчені виявили залишки давніх втрачених континентів, захованих глибоко під льодом Антарктиди, використовуючи супутник гравітаційного картографування Європейського космічного агентства.
Ферраччіолі додав, що вони можуть використовувати ці висновки для вивчення тектонічних процесів, які зачіпають Антарктиду. «Я сподіваюсь, що це допоможе нам краще зрозуміти зв’язки між Антарктидою та рештою континентів, а також покращити наші знання про вплив літосфери на льодовикові шари з іншої гравітаційної перспективи», – пояснив він.
Останні висновки є частиною більшої ініціативи з моделювання Землі та кращого розуміння тектоніки плит, які сформували нашу планету. Зібравши дані про літосферу Антарктиди, дослідники зможуть краще зрозуміти структуру замороженого континенту і як це може вплинути на зміну клімату в найближчі століття.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930