Авторизація

» » » Франція: нарощування Росією впливу в ЦАР не стабілізує країну

Франція: нарощування Росією впливу в ЦАР не стабілізує країну

Французький міністр оборони Флоранс Парлі заявила, що розширення за останні місяці впливу Росії в Центральноафриканській республіці (ЦАР), колишній французькій колонії, навряд чи стабілізує країну.
Про це пише Reuters.
У грудні 2017 року Росія отримала дозвіл від Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй щодо постачання озброєнь до ЦАР, яка стикається з постійним збройним конфліктом з 2013 року, коли здебільшого мусульманська повстанська коаліція скинула тодішнього президента Франсуа Бозізе, що спричинило репресії з боку християнських бойовиків.
Незважаючи на вибір нового лідера в 2016 році, країна була втягнута в міжпартійне насильство та політичну нестабільність.
На початку цього року Росія пожертвувала сотні одиниць озброєння та направила 175 інструкторів до ЦАР, щоб посилити боротьбу уряду з повстанцями.
Минулого тижня у Москві заявили, що планують надіслати додаткове обладнання та розгорнути більше інструкторів, посилюючи свій найважливіший військовий прорив в Африці протягом десятиліть.
Відповідаючи на запитання, чи вплив Росії на ЦАР ставить під загрозу французькі інтереси, Парлі сказала: "Я не буду говорити про інтереси Франції, а про інтереси Центральної Африки. Африка належить африканцям і більше іншому, ні росіянам, ні французам".
"Росія за останні місяці заявила про свою присутність у Центральноафриканській Республіці, це правда, але я не впевнена, що така присутність і дії, які робить Москва, подібно до угод, укладенмх в Хартумі в кінці серпня, допоможуть стабілізувати країну", - сказала вона.
Міністерство закордонних справ Росії назвало "певною заздрістю" заяви іноземних держав щодо ролі Росії в ЦАР.
Центральноафриканські збройні угруповання підписали попередню угоду наприкінці серпня в Хартумі під егідою Росії та Судану, а Африканський Союз, за підтримки Парижу, здійснював нагляд за посткризовими переговорами.
Франція має військову присутність в ЦАР, головним чином в рамках місії з підтримання миру, яка називається MINUSCA.
Як відомо, Росія з 2014 року підписала мінімум 19 угод про військову співпрацю з країнами Африки.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31