Авторизація

» » » Надається до колонізації: учені визначили, що вода на Марсі придатна для життя

Надається до колонізації: учені визначили, що вода на Марсі придатна для життя

Надається до колонізації: учені визначили, що вода на Марсі придатна для життя
Кількість кисню, розчиненого у водах під поверхнею Марса, є досить високим для підтримки життєдіяльності аеробних мікроорганізмів, припустили фахівці з Каліфорнійського технологічного інституту.
Це може означати, що планета у ще більшій степені придатна для життя, подібного до земного, ніж вважалося раніше - повідомляє 24news. Дослідження було опубліковане в журналі Nature Geoscience.
Марс розташовується в так званій зоні населеності Сонця, тобто на такій відстані від світила, на якому вода може залишатися в рідкому вигляді, не замерзаючи від надмірного холоду і не випаровуючись від постійної спеки. Саме цю умову на сьогодні багато хто вважає ключовою, нехай і далеко не єдиною, для зародження і розвитку життя. Вважається навіть, що в далекому минулому на поверхні Червоної планети були цілі океани води, проте в подальшому вони зникли через занадто розріджену атмосферу. Деякий час передбачалося, що зараз вода на Марсі присутня лише у вигляді льоду на полярних шапках. У липні цього року вчені з Національного астрофізичного інституту в Болоньї прийшли до висновку, що під поверхнею Марса розташовується, щонайменше, одне озеро рідкої води.
Автори нової наукової роботи зробили висновок, що гіпотетичні водойми в надрах Червоної планети, найімовірніше, є дуже солоними і, як наслідок, здатні розчиняти велику кількість кисню. На цій підставі планетологи висунули припущення, що вода на Марсі містить від 2,5 мкмоль до 2 Моль кисню на кожен кубометр рідини – це більш, ніж достатньо для виживання аеробних, мікроорганізмів. Це, в свою чергу, дозволяє припустити, що у людства є шанс виявити марсіанські бактерії під поверхнею планети.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31