Авторизація

» » » Парламент ЄС схвалив заборону використання одноразового пластику

Парламент ЄС схвалив заборону використання одноразового пластику

Європейський парламент у середу схвалив заходи, які можуть призвести до заборони на одноразові пластикові вироби, зокрема на ватні палички, пакети, соломинки для напоїв, тарілки та столове приладдя.
Про це пише DW.
У травні Комісія ЄС запропонувала нові правила, спрямовані на 10 найменувань пластикових виробів одноразового використання, які забруднюють пляжі Європи та її моря, як і загублене та втрачене рибальське знаряддя.
Парламент ЄС схвалив заборону використання одноразового пластику

Відходи на пляжах Європи
Єврокомісія пропонувала ввести заборону використання, серед іншого, ватних тампонів, ватних паличок та столових приладів: пластмасових кавових змішувачів, ложечок та кріплень для повітряних кульок. Згідно із планом, ці предмети будуть заборонені у Євросоюзі з 2021 року. Інші пластикові вироби, такі як пляшки для напоїв, одноразові коробки для бургерів, харчові контейнери для фруктів, овочів, десертів або морозива, необхідно буде збирати окремо і переробляти у обсязі 90% до 2025 року.
Також Європарламент схвалив пропозиції ЄК зобов'язати виробників пластикових знарядь для риболовлі покривати витрати на збір сміття в портах, а виробників гігієнічних прокладок, вологих серветок та повітряних кульок - вказувати на етикетці термін розкладання продукту.
Держави-члени хочуть зобов'язати розробляти національні плани щодо заохочення використання продуктів, придатних для багаторазового використання, а також повторного використання та переробки.
У січні ЄС прийняв першу загальну стратегію щодо переробки пластику. Відповідно до стратегії, вся пластикова упаковка на ринку ЄС має до 2030 року стати перероблюваною, споживання одноразових пластмас буде скорочено, а навмисне використання мікропластиків буде обмежено.
Щороку європейці генерують 25 млн тонн пластикових відходів, однак лише менше 30% з них йде на переробку. Згідно зі стратегією, до 2030 року цей показник має зрости до 55%. Більшість відходів потрапляють у моря та океани. Це виявляється небезпечним для риби та інших морських тварин, які споживають відходи або потрапляють у них.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31