Авторизація

» » » Журнал «Фокус» представив оновлений рейтинг сотні найвпливовіших жінок України

Журнал «Фокус» представив оновлений рейтинг сотні найвпливовіших жінок України

Журнал «Фокус» представив оновлений рейтинг сотні найвпливовіших жінок України
Журнал «Фокус» представив оновлений рейтинг сотні найвпливовіших жінок України
"/>
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
19 жовтня Фокус представив традиційний рейтинг «100 найвпливовіших жінок України». Цей випуск журналу став особливим: редколегія оновила формат рейтингу. Всі учасниці списку розподілені на категорії: «Лідери», «Кумири», «Стратеги», «Рульові», «Майстри» та «Бізнесвумен». Така концепція дозволила максимально точно відобразити різноманіття важелів впливу учасниць рейтингу.
Другий рік поспіль рейтинг очолює Юлія Тимошенко – її ім’я не потребує додаткових посад або регалій. До першої десятки увійшли жінки, які на найвищому рівні визначають політичний курс держави у різних сферах: перший віце-спікер Ірина Геращенко, Марина Порошенко, представниця президента у парламенті Ірина Луценко, єдина жінка-губернатор Юлія Світлична, очільниця Міністерства фінансів Оксана Маркарова, міністр освіти і науки Лілія Гриневич, віце-прем’єр Іванна Климпуш-Цинцадзе, глава податкового парламентського комітету Ніна Южаніна, омбудсмен Людмила Денисова. У список найвпливовіших потрапили відомі українські бізнесвумен – Галина Герега, Філя Жебровська, медіалідерки Соня Кошкіна та Юлія Мостова, співачки Джамала та ONUKA, спортсменки Ольга Харлан та Еліна Світоліна.
«Україна – це не тільки парламент і кабінети чиновників. Людина, до думки якої прислухаються в соцмережах, або ЗМІ, часто здатна сильніше вплинути на життя країни, ніж формальні еліти. Згадаймо хоча б, з чого почалася Революція гідності. Тому у нашому цьогорічному рейтингу значно більше, у порівнянні з минулими, громадських активістів та культуртрегерів. Більш того, в число нинішніх номінантів увійшли популярні психологи і музиканти. На наш погляд, саме ці люди визначають смисли, якими житиме країна через кілька років. На жаль, в рейтингу все ще досить мало жінок-підприємців. Напевне, це відлуння гендерних стереотипів про визначну роль чоловіка у забезпеченні сімейного добробуту, які довгий час панували у суспільній свідомості. Протягом останніх років Україна успішно відмовляться від традиційних образів чоловіка-годувальника та жінки-берегині домашнього затишку. Відібрані нами номінантки із сфери бізнесу якнайкраще демонструють, що приналежність до тої чи іншої статі не впливає на професійні досягнення та здобутки у веденні справ», – коментує принципи складання рейтингу головний редактор Фокусу Євген Гордейчик.
«У 2006 році я брала участь в створенні першого рейтингу «100 найвпливовіших жінок». Було цікаво зазирнути в список дванадцятирічної давнини і порівняти його з нинішнім. Виявилося, в сотні цього року залишилися лише 13 учасниць «прем’єрного» рейтингу. В першу чергу це пояснюється змінами в політико-управлінських колах країни, що відбулися за останній час. Адже присутність в списку левової частки учасниць зазвичай продиктовано їх посадовим статусом. Втрачаючи його, вони залишають і рейтинг. Але є і ще одне пояснення. Сфер, в яких жінки досягають успіхів, стає все більше. І тепер, у власниць депутатського мандата або чиновницького портфеля з’явилося набагато більше конкуренток зі сфери бізнесу, благодійності, спорту, судової системи і навіть силових органів. І нерідко перші програють конкуренцію другим, чия успішність і впливовість виявляється набагато більшою. За рахунок цього рейтинг і оновлюється», – розповідає редактор рейтингу Ольга Чорна.
18 жовтня Фокус провів урочисту презентацію рейтингу напередодні виходу спеціального випуску журналу. Подія пройшла в готелі Fairmont Grand Hotel і зіберала гостей і фігурантів списку: політиків, чиновників, бізнесвумен, діячів культури і мистецтва, лідерів думок, а також представників провідних українських ЗМІ.
Нагадаємо, на думку редакції Фокуса, впливові українки – це люди, які ототожнюють себе з Україною, мають вагу в суспільстві і вважаються авторитетами у певної частини суспільства
">
Журнал «Фокус» представив оновлений рейтинг сотні найвпливовіших жінок України


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930