Авторизація

» » » Експерт пояснила: В Україні небезпечно займатися громадською діяльністю

Експерт пояснила: В Україні небезпечно займатися громадською діяльністю

Експерт пояснила: В Україні небезпечно займатися громадською діяльністю
Експерт пояснила: В Україні небезпечно займатися громадською діяльністю
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Напади на громадських діячів не є поодинокими. Так, у день замаху на Олега Михайлика постраждали ще двоє активістів: один з Кривого Рогу, інший із Запоріжжя. Їхні справи не набули розголосу у суспільстві та медіа, а тому і розслідуються повільно.
Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK сказала голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.
«Наша організація слідкує за нападами з 2014 року. На жаль, у більшості випадків нападників не встановили, ефективного розслідування не провели», – наголошує Тетяна Печончик.
Переважно активісти залишаються наодинці зі своєю бідою, зазначає експерт. Тому і злочинці відчувають, що мають розв’язані руки.
«Атаки покликані зупинити громадську активність людей. Ми фіксували по три-чотири замахи на одних і тих самих осіб, зокрема, в Одесі. Також відомо, що на Олега Михайлика не вперше напали. На жаль, злочинці в Україні відчувають себе абсолютно безкарними», – підкреслює Тетяна Печончик.
Навіть, якщо правоохоронним органам вдавалося знайти нападників, на замовників злочинів майже ніколи не виходили, каже експерт.
«Тобто ті, хто насправді стоять за атаками, не несуть відповідальності. Ця ситуація створює заморожуючий ефект. До того ж, створюється атмосфера залякування, мовляв, займатися громадською діяльністю – небезпечно», – говорить Тетяна Печончик.
Непросто створити універсальний рецепт, який би вирішив проблему, зауважує голова правління Центру інформації про права людини.
«Важливими є дії, які привертають увагу до ситуації. Однак ключова проблема дуже системна», – коментує експерт.
На її погляд, одна з ключових проблем полягає у відсутності реформи ефективної правоохоронної системи.
«Я думаю, корінь конфлікту і у тому, що до кінця не реформовані поліція та прокуратура. Слідчі та оперативники – їх зміни взагалі не торкнулися. Припускаю, що вони іноді навіть саботують роботу, бо місцева поліція, кримінальний світ зрощуються в конгломерати. Як наслідок – активісти залишаються сам на сам з цією силою», – наголошує експерт.
Вона припускає, що і в нападі на Олега Михайлика, Катерину Гандзюк поліція і зловмисники можуть стояти по один бік.
«Лише деякі напади набирають широкого суспільного резонансу. Тільки тоді поліція починає щось робити. На жаль, безліч злочинів, які залишаються поза увагою ЗМІ, є байдужими і слідчим», – переконана експерт.
Тетяна Печончик пояснює: у день, коли стався замах на Олега Михайлика, напали на ще двох активістів – Артема Мороку з Кривого Рогу і Сергія Лукіна із Запоріжжя.
«По Мороці та Лукіну не відбуваються достатньо активні слідчі дії», – зауважує голова правління Центру інформації про права людини.
«В Одесі сформувалося досить активне громадянське суспільство, яке намагається привертати увагу до всіх нападів», – пояснює експерт.
Тетяна Печончик вважає, що громадянське суспільство має оборонятися. Постраждалим активістам треба допомагати, шукати для них адвокатів тощо. Однак необхідно, аби цим нападам давало публічну оцінку найвище керівництво держави, зокрема Президент.
«Він часто ставиться зверхньо до антикорупційних активістів, але мусить реально оцінити ситуацію, закликати до розслідування», – підкреслює голова правління Центру інформації про права людини.
Колеги, друзі постраждалих активістів в Одесі часто вказували на ім’я мера, забудовників кримінальних угрупувань, каже експерт.
«У публічній площині багато говорили про докази корупційних злодіянь місцевої влади Одеси. Водночас ми бачимо, що це нічого не дало, люди продовжують обіймати свої посади. В місті йде хвиля атак на громадських активістів. Але це не лише в Одесі, а й у Харкові, Кривому розі, Херсоні тощо. Фактично, палає багато регіонів», – зазначає Тетяна Печончик.
Нагадаємо, члени громадських організацій, правозахисники та співробітники ЗМІ Одеси звернулися до Президента України, глав МВС, ГПУ та СБУ із закликом розслідувати усі факти нападів на журналістів та активістів у місті.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031