Авторизація

» » » Вчені заявили, що отримали докази наявності попередніх Всесвітів до моменту Великого Вибуху

Вчені заявили, що отримали докази наявності попередніх Всесвітів до моменту Великого Вибуху

Вчені заявили, що отримали докази наявності попередніх Всесвітів до моменту Великого Вибуху
Група вчених, що займається обробкою даних, зібраних в 2014 році в ході експерименту BICEP-2, стверджує, що їм вдалося отримати докази існування слідів попередніх всесвітів, які існували в нашій області простору раніше, до моменту Великого Вибуху. Цими слідами є ефекти випромінювання від чорних дір, які перебували в древніх всесвітах, і це все повністю вкладається в одну з існуючих теорій, яка називається конформальною циклічною космологією (conformal cyclic cosmology, CCC).
Про це повідомляє dailytechinfo.
Вчені заявили, що отримали докази наявності попередніх Всесвітів до моменту Великого Вибуху

Відповідно до теорії CCC, наш Всесвіт породжений не в результаті одиничного випадку Великого Вибуху, він постійно проходить через постійні цикли Великий Вибух – розширення – стиснення. Природно, все що існувало у Всесвіті повністю руйнується на початку наступного циклу, але вчені стверджують, що деякі види електромагнітного випромінювання можуть пережити процес «переродження» Всесвіту.
«Те, що ми спостерігаємо в даний час, є відгомонами існування чорних дір в попередніх Всесвітах, які випарувалися вже давним-давно, цілу вічність тому» – розповідає Роджер Пенроз, теоретичний фізик Оксфордського університету і один з розробників теорії CCC. – «Цими слідами є так звані точки Гокінга, названі так на честь покійного Стівена Гокінга. Саме Стівен Гокінг обгрунтував те, що чорні діри можуть випромінювати так зване випромінювання Гокінга, а деякі унікальні властивості цього випромінювання дозволяють йому перейти з поточного Всесвіту в наступний».
Точки Гокінга можуть проявитися в реліктовому космічному випромінюванні, яке є продуктом Великого Вибуху і відомі під назвою мікрохвильового космічного фону (cosmic microwave background, CMB). Відповідно до теорії, ці точки повинні представляти собою кола на карті розподілу мікрохвильового фону. Такі кола і завихрення поляризації випромінювання називаються в науковому середовищі B-модами (B-modes).
Читайте також: Врятувати людство: з далекого 3300 року прибув чоловік з нерадісними новинами
Вчені заявили, що отримали докази наявності попередніх Всесвітів до моменту Великого Вибуху

Раніше вважалося, що ці аномальні точки на карті мікрохвильового фону викликані впливом гравітаційних хвиль, створюваних скупченнями міжзоряного пилу. Але Роджер Пенроз і його колеги стверджують, що розроблена ними теорія CCC забезпечує найкраще пояснення, і одна точка Гоккінга, повністю вписується по всіх параметрах в теорію, вже була знайдена в даних експерименту BICEP-2, в ході якого була складена найточніша карта розподілу мікрохвильового космічного фону.
«З точки зору теорії космологічної інфляції саме існування таких точок є великою проблемою. Однак, їх існування повністю вписується в теорію конформальної циклічної космології» – пишуть вчені. – «В результаті стиснення минулого Всесвіту чорна діра перетворилася в точку, сингулярність, яка залишила свій слід і в нинішньому Всесвіті».
Як і всі існуючі теорії, теорія конформальної циклічної космології також має свої недоліки і містить суперечності. Велика частина наявних наукових даних говорить про те, що наш Всесвіт розширюється прискореними темпами, і в цих умовах сам Всесвіт не досить щільна для того, щоб самостійно почати стискуватися і знову перетворитися в одну точку, вибухнути і почати розширюватися знову.
Крім цього, вченим ще тільки належить виявити сліди випромінювання Гокінга в нашому Всесвіті, не кажучи вже й про точках Гокінга. Іншими словами, вченим доведеться провернути масу роботи, перш ніж теорія конформальної циклічної космології отримає перші практичні підтвердження і вони зможуть категорично заявляти про факти існування попередніх Всесвітів.
Як повідомлялось раніше, вчені припускають, що Всесвіт може загинути в будь-який момент.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Ноябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30