Авторизація

» » » Астрономи вважають, що наша галактика вже померла один раз, і ми бачимо її «друге життя»

Астрономи вважають, що наша галактика вже померла один раз, і ми бачимо її «друге життя»

Астрономи вважають, що наша галактика вже померла один раз, і ми бачимо її «друге життя»
Вчені астрономи визначили, що наша галактика, галактика Чумацького Шляху, є натуральним зомбі. Звичайно, вона не ганяється ні за ким і не харчується «мізками» сусідніх галактик, тим не менш, вона дійсно вже померла один раз, але «полум’я життя» в її надрах вдалося розгорітися знову.
А на такий настільки несподіваний висновок японських вчених наштовхнув хімічний аналіз складу зірок, що входять в Чумацький Шлях, – повідомляє dailytechinfo.
Астрономи вважають, що наша галактика вже померла один раз, і ми бачимо її «друге життя»

Всі зірки, що входять в Чумацький Шлях, можуть бути розділені на дві різні групи за своїм хімічним складом. У зірках однієї групи спостерігається підвищена концентрація альфа-елементів, до яких відносяться кисень, магній, кремній, сірка, кальцій і титан. Концентрація альфа-елементів в зірках другої групи значно нижча, зате в їх складі спостерігається набагато більша кількість заліза. Існування двох типів зірок має на увазі, що під час їх формування відбуваються різні процеси, але точний «космічний механізм» цього був неясний до останнього часу.
Астроном Масафумі Ногучі (Masafumi Noguchi) і його колеги з університету Тохоку провели комп’ютерне моделювання, яке охопило період до 10 мільярдів років тому, результати якого дають відповідь на озвучене вище питання. Два види зірок представляють два періоди процесів зіркоформування, які були розділені проміжком часу, коли інтенсивність процесу утворення нових зірок в нашій галактиці практично дорівнювала нулю.
Спочатку використана японцями математична модель була призначена для досліджень галактик, розміри яких перевищують розміри Чумацького Шляху. Хімічний склад зірок безпосередньо залежить від хімічного складу газових хмар, з яких вони сформувалися. Відомо, що на ранніх етапах існування Всесвіту в ньому було дуже мало важких елементів, таких, як метали. Ці елементи сформувалися пізніше в результаті вибухів наднових зірок, які «розвіяли» елементи по просторах галактик.
На першому етапі свого розвитку галактика притягує і акумулює в своєму обсязі холодний газ з навколишнього простору. І, завдяки скупченню цього газу, в галактиці починає з’являтися перше покоління зірок. Зірки, що складаються з легких елементів, є короткоживучими за космічними масштабами часу, через приблизно 10 мільйонів років вони вибухають, перетворюючись в наднові Type II і розкидають по навколишньому просторі створених в їхніх надрах альфа-елементи.
Зірки, в яких знаходиться вже досить висока концентрація альфа-елементів, існують набагато довше. Але, згідно з результатами моделювання, в галактиці Чумацького шляху щось пішло не так після 3 мільярдів років після початку її формування. «В результаті інтенсивних вибухів наднових виникли найпотужніші ударні хвилі, енергія яких розігріла до високої температури хмари космічного газу» – пишуть дослідники, – «І, через це, близько 7 мільярдів років тому в нашій галактиці практично перестали формуватися нові зірки».
Ця «пауза» тривала близько 2 мільярдів років, а її закінчення ознаменувався сплеском вибухів наднових типу Type Ia, в які перетворюються зірки, час життя яких складає не менше 1 мільярда років. Саме під час цих вибухів формується залізо та інші метали. Коли газ від останньої хвилі вибухів охолов, що сталося близько 5 мільярдів років тому, інтенсивність процесів зіркоформування знову злетіла, але в результаті цих процесів на світ почали з’являтися зірки, в складі яких спостерігається велика концентрація заліза та інших металів. Відзначимо, що до цього другого покоління зірок відноситься і наше Сонце, вік якого становить зараз близько 4.6 мільярда років.
Відзначимо, що достовірність моделі Масафумі Ногучі вже була перевірена на результатах досліджень нашої сусідньої галактики, галактики Андромеди. Процеси зоряного формування в галактиці Андромеди, також йшли в два етапи, розділені проміжним «мертвим» етапом. І якщо вченим вдасться отримати додаткові підтвердження моделі Масафумі Ногучі, це змусить їх переглянути деякі з існуючих теорій, які виключають можливість наявності «мертвого» періоду в процесі формування масивних галактик.
Як повідомлялось раніше, вчені виявили ознаки смерті Чумацького Шляху.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031