Авторизація

» » » Астрономам вдалося зробити перше в історії фото «новонародженої» планети

Астрономам вдалося зробити перше в історії фото «новонародженої» планети

Астрономам вдалося зробити перше в історії фото «новонародженої» планети
Вчені-астрономи, що працюють з телескопом Very Large Telescope (VLT) Європейської південної обсерваторії, зробили першу підтверджену знимку планети, що знаходиться на етапі її формування.
«Новонароджена» планета, що отримала назву PDS 70b, видно на знимці, як яскраву пляму в хмарі газу і пилу, що оточує молоду зірку.
Астрономам вдалося зробити перше в історії фото «новонародженої» планети

Планета PDS 70b обертається навколо зірки PDS 70 приблизно на такій же відстані, як і Уран по відношенню до Сонця. Спектральний аналіз світла дозволив вченим з’ясувати, що планета PDS 70b є газовим гігантом, в кілька разів потужнішим, ніж Юпітер. Температура нижніх шарів атмосфери і поверхні цієї планети становить близько тисячі градусів Цельсія, – повідомляє dailytechinfo.org.
Спостереження за планетою PDS 70b були проведені за допомогою інструменту Spectro-Polarimetric High-contrast Exoplanet REsearch (SPHERE) телескопа VLT, який був розроблений і створений саме з метою проведення «полювання» на молоді екзопланети. Його основною функцією є блокування яскравого світла центральної зірки за допомогою пристрою-коронографа і посилення більш тьмяного світла від планети для отримання достатнього рівня контрастності знимки.
Астрономам вдалося зробити перше в історії фото «новонародженої» планети

«Відомо, що диски матерії, що оточують зірки – це місце, де народжуються планети. Але до сих пір нам вдавалося виявити лише натяки на присутність там «зародків» планет» – розповідає Міріам Кеплер (Miriam Keppler), провідний дослідник. – «Проблема полягає в тому, що ми не могли відрізнити зароджуючі планети від різних аномалій в протопланетарного дисках».
Зірка PDS 70 знаходиться на видаленні 370 світлових років від Землі і вона дуже молода, її вік не перевищує 10 мільйонів років. Завдяки наявності «щілин» в протопланетарном диску, вчені вже давно підозрювали про існування планет у цієї зірки. І зараз, завдяки можливостям інструменту SPHERE, вчені побачили ці проміжки вельми чітко.
Як повідомлялось раніше, астрономи виявили 44 екзопланети, подібні до Землі.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031