Авторизація

» » » У Придністров'ї на план Додона щодо референдуму відповіли, що взяли курс на приєднання до РФ

У Придністров'ї на план Додона щодо референдуму відповіли, що взяли курс на приєднання до РФ

У невизнаному Придністров'я загалом вітають ідею президента Молдови Ігоря Додона проводити референдуми в країні, однак відкидають його пропозицію визначити шляхом референдуму статус регіону у складі країни.
Про це йдеться у заяві МЗС Придністров'я.
"У МЗС Придністровської Молдавської Республіки відзначили досить прогресивну для молдавської політичної системи ініціативу про проведення в Молдові всенародного референдуму", - йдеться у заяві.
Водночас зазначається, що "судячи з народним протестами в Молдові, значно більш затребуваним стало б винесення на всенародне голосування дійсно злободенних і важливих для громадян Молдови питань, пов'язаних з визначенням подальшого вектора розвитку".
Керівництво невизнаного Придністров'я каже, що має курс на "незалежність і подальше вільне приєднання до Російської Федерації".
"Високий рівень розвитку процедур прямої демократії в повній мірі дозволяє всьому народу Придністров'я самостійно визначати долю своєї країни на дійсно всенародне рівні без поділу громадян за національністю, мовою спілкування або наявності громадянства інших країн.
"У цьому контексті висунуте президентом Молдови пропозицію визначити шлях розвитку сусідньої Придністровської держави більшістю голосів громадян Молдови виглядає таким, що суперечить базовим принципам демократії і не має нічого спільного з реалістичним механізмом знаходження остаточної формули політичного врегулювання конфлікту", - додали у Тирасполі.
Нагадаємо, Додон заявив, що спосіб реінтеграції придністровського регіону до складу Молдови буде вирішений на референдумі після парламентських виборів у країні.
У той же час президент говорить, що після політичного рішення придністровського конфлікту, війська з території лівого берега Дністра повинні покинути зону, разом з озброєнням, яке зберігається там.
У Придністров'ї на план Додона щодо референдуму відповіли, що взяли курс на приєднання до РФ

Останніми роками сталися численні зміни у відносинах між Молдовою та невизнаною республікою: відновлено телефонний зв'язок і залізничне сполучення між Кишиневом і Тирасполем, Кишинів почав визнавати дипломи Придністровського державного університету, молдовські фермери знову працюють на спірних землях під Дубоссарами, на Придністров'я поширилася зона вільної торгівлі з ЄС, тому що ПМР стала частиною молдовської угоди про асоціацію та вільну торгівлю з Євросоюзом.
Відповідно до підписаної в 1992 році в Москві Угоди про принципи мирного врегулювання збройного конфлікту на Дністрі, в Зоні безпеки (понад 200 км уздовж річки) розмістили пости миротворчих сил Росії, Молдови і Придністров'я.
На території придністровського регіону розквартировано понад півтори тисячі військовослужбовців Росії, а на військових складах у селі Колбасна Рибницького району зберігається понад 20 тисяч тонн боєприпасів та авіабомб.
Парламент Молдови схвалив декларацію з вимогою вивести російські війська з території невизнаного Придністров’я.
22 червня Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію про виведення російських військ з придністровського регіону.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930