Авторизація

» » » Президент привітав гостей BookForumLviv: Сила України в її мові

Президент привітав гостей BookForumLviv: Сила України в її мові

Президент привітав гостей BookForumLviv: Сила України в її мові
Президент привітав гостей BookForumLviv: Сила України в її мові
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Сила та міць України не лише в чисельній армії та висооснащених Збройних силах. Сила та міць нашої держави в українській книзі, українському кіно, музиці і найголовніше – в українській мові.
Про це під час офіційного відкриття двадцять п’ятого щорічного BookForumLviv, яке транслював телеканал ZIK, заявив Президент України Петро Порошенко.
Президент привітав організаторів, учасників та гостей двадцять п’ятого BookForum у «одному зі своїх найулюбленіших міст – місті Лева».
«Книжковий форум у Львові вже став знаковою книговидавничою і культурною подією не лише України, а можна з впевненістю сказати, що всієї Східної Європи. Невже вже 25? Це доволі поважний вік для літературного фестивалю, враховуючи, що час його становлення припав на період глибоких економічних соціальних спочатку криз, а потім перетворень», – каже Петро Порошенко.
Він підкреслив символічність проведення форуму видавців, адже українське книговидання ще у 15 столітті розпочалося саме у Львові з відкриття перших друкарень.
«Саме з тих часів Львів став в Україні містом з широко відкритими воротами для європейської культури. Україна змінюється, змінюється і наш форум. Цього року він оновився і став BookForumLviv. Це не просто нова назва – це нова амбіція, заявка на створення активного культурного перехрестя в Центральній Європі», – переконаний Президент України.
Він запевнив, що дуже радіє цьому, оскільки представлення книги – це завжди об’єднання людей. Тому наголошує: форум і надалі реалізовуватиме свою місію – гуртуватиме людей.
«І не менш важливо, що форум утвердився як платформа української культури, яка покликана популяризувати твори вітчизняних письменників та книговидавництва в нашій державі. А також репрезентувати Україну і українське в усьому світі. І мені надзвичайно приємно, що з кожним роком книжковий ярмарок розширює межі свого існування», – каже Гарант Конституції.
За його словами, у дні проведення форуму видавців Львів перетворюється в єдиний літературний простір, який збирає все більшу кількість вітчизняних і зарубіжних авторів, інтелектуалів та культурних діячів.
«Якщо раніше, в тому числі і у Львові, ми говорили про те, що єдине, що загрожує українському книговидавництву – це те, що українці купують російську книгу, сьогодні цього вже немає. Ми перейшли той рубікон. Сьогодні у своїй державі ми будемо читати свої книжки, написані своєю мовою», – заявив Президент.
Також він наголосив, що українське книговидання стало надзвичайно важливою складовою інформаційної сфери, бо російська агресія перетворила свідомість українських громадян на ключову арену протиборства.
«Сила та міць нашої держави не лише в чисельній армії, високооснащених збройних силах. Але я твердо переконаний: сила та міць нашої держави в українській книзі, українському кіно, музиці та піснях і головне – в українській мові», – запевнив Петро Порошенко.
Нагадаємо, у Львові стартував 25 BookForumLviv.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Ноябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30