Авторизація

» » » Завтра стартує 25 ВоокForum, фокусною темою якого буде дуже важлива річ – «ринок свободи»

Завтра стартує 25 ВоокForum, фокусною темою якого буде дуже важлива річ – «ринок свободи»

Завтра стартує 25 ВоокForum, фокусною темою якого буде дуже важлива річ – «ринок свободи»
Завтра стартує 25 ВоокForum, фокусною темою якого буде дуже важлива річ – «ринок свободи»
Прес-сніданок з нагоди 25 BookForum. Фото: Микола Тис/ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Сьогодні, 18 вересня, у переддень ювілейного 25 ВоокForum у Львові організатори, письменники та громадські діячі говорили про важливість цієї культурної події для України.
Зокрема, екс-директор польського інституту книги, громадський діяч, дисидент Ґжеґож Ґауден привітав директора ГО «Форум видавців «Олександру Коваль з початком ювілейного Форуму видавців. Він вважає, що Форум видавців у Львові – це велика культурна подія, бо тут впродовж кількох днів можна зустріти всю інтелектуальну еліту України та важливих людей з-за кордону.

Ґжеґож Ґауден. Фото: Микола Тис/ZIK
Ґжеґож Ґауден побажав Олександрі Коваль успіху на посаді директора Українського інституту книги. Виходячи зі свого досвіду директора інституту книги у Польщі пан Ґауден зазначив, що праця на цій посаді – дуже довга і копітка, результати якої з’являться аж через роки.
На зустрічі був присутній народний депутат України, голова Комітету ВР з питань культури і духовності Микола Княжицький, який бере участь у засіданнях парламентського комітету асоціації Україна –ЄС, що проходять цими днями у Львові та Івано-Франківську. Європейські парламентарі завітали також і на цей захід з нагоди відкриття Форуму видавців. «Для мене Форум видавців є надзвичайно важливим, це найбільша інтелектуальна подія в Україні – не лише книжковий ринок, а й дискусії з визначними людьми, які приїжджають в Україну. Тому ми повинні продовжувати творити Форум», – зазначив Микола Княжицький.

Микола Княжицький. Фото: Микола Тис/ZIK
Він сказав, що для нього важливо, що Олександру Коваль конкурсна комісія обрала директором Українського інститут книги. Власне, ідея створення такого інституту виникла на Форумі. За словами Миколи Княжицького, функції Інституту книги полягають в тому, щоб підтримувати любов до книги, до читача і підтримувати українського письменника, перекладачів, модернізацію бібліотек в села та маленьких містечках.
Олександра Коваль зауважила, що зараз книжки читають не більше 40% населення України, – по чотири книжки в рік – і це сумно. Тому вона вважає, що Інститут книги має підтримувати попит на читання, змінювати споживчі пріоритети українців. «Ми віримо в те, якщо кожен українець прочитає мінімум 5 книжок в рік, то це допоможе Україні», – сказала Олександра Коваль.

Олександра Коваль. Фото: Микола Тис/ZIK
Був присутній на зустрічі і письменник Тарас Прохасько. «Форум – це одна з небагатьох речей, де письменник може подивитися на результати своєї роботи – не лише у вигляді виданих книжок, а й у вигляді середовища, для якого вінт працює», – зазначив Тарас Прохасько. Він висловив побажання, щоб наступні 25 років минули так, які ці 25 років, які стали невід’ємною частиною нашого життя.

Тарас Прохасько. Фото: Микола Тис/ZIK
Фокусною тема цьогорічного книжкового Форуму у Львові є тема «ринок свободи». За словами психоаналітика, перекладача Юрка Прохаська, Форум видавців – це феномен у нашому культурному житті. Посилаючись на З. Фройда, він зазначив, що свобода – це дуже цінна річ, яку непросто знайти поміж тими структурами, в яких ми живемо і працюємо. Але між структурами, скажімо влади і насильства, ортодоксіями, відчаєм і цинізмом все одно залишається досить простору для свободи, в якому ми можемо рухатися.
Нагадаємо, 25 Book Forum це:
25 Національний книжковий ярмарок
24 Церемонія вручення премії «BookForum Best Book Award» (до 2018 p. – «Найкраща книга Форуму видавців»)
15 Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»
13 Міжнародний літературний фестиваль 10 Ніч поезії і музики 9 Всеукраїнський бібліотечний форум 7 Благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання»

Почесні гості:


Марсі Шор – американська історик, викладачка Єльського університету, дослідниця історії Східної Європи, авторка книги про революцію на Майдані – «Українська ніч. Інтимна історія революції».
Енп Епплбом -американська історик, письменниця і журналістка єврейського походження. Редактор «The Economist» і член видавничої ради «The Washington Post». Авторка книги про Голодомор – «Червоний голод».
Мирта Богачевська-Хомяк – професор, історик та громадська діячка, лауреатка премії Антоновичів.. Протягом 1999-2006 рр. очолювала програму ім. Фулбрайта в Києві. Живе і працює у Вашингтоні. Головні сфери зацікавлення – історія України та Східної Європи, зокрема, жіночий рух, інтелектуальна історія; українська еміграція; історія Церкви. її книжка «Білим по білому» належить до класики жіночих студій.
Ігор Померанцев – письменник, поет, правозахисник, радянський дисидент. Живе у Західній Європі (Англія, Німеччина, Чехія). Працює радіожурналістом на Бі-бі-сі, «Радіо Свобода».
На початку своєї літературної кар’єри розвивався як поет, потім як радіожурналіст, автор радіоп’єс. Перше його есеї в українських перекладах Івана Кошелівця опублікувала мюнхенська «Сучасність».
У межах 25 BookForum відбудуться соціальні та благодійні заходи, зокрема: благодійна акція для пенсіонерів «Трет ій вік: задоволення від мит ання». Учасники акції зможуть безкоштовно відвідати літературні та освітні заходи, лекції, майстер-класи, екскурсії, концерт найкращих хорів. Фіналом акції стане святковий гала-концерт за участі народних артистів України Тараса Гіетриненка і Тетяни Горобець.

Вперше завдяки сприянню Львівської обласної державної адміністрації пенсіонери отримають: Безкоштовний вхід:


Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького,
Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької,
Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»,
Львівський музей історії релігії,
Державний меморіальний музей Михайла Грушевського,
Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка.
Вхідний квиток зі знижкою:
Львівський історичний музей
Вхідний квиток зі знижкою 50% від вартості
Львівський будинок органної та камерної музики
Вперше фокусна тема фестивалю буде розкрита завдяки спеціальній тематичній програмі, яка складається з 5 подій. Кураторка Катерина Яковленко журналістка, яка досліджує роль медіа та візуальної пропаганди в конструюванні і трансформації образу Донбасу.
Вперше за 24 роки було змінено назву головної книжкової премії форуму: «Найкраща книга Форуму видавців» перетворилась на «BookForum Best Book Award».
Вперше у Львові курсують #читайтрамваї. Метою цієї рекламної кампанії стала популяризація читання. У кожному трамваї розклеєні спеціальні наліпки з кодами, за якими пасажири можуть знайти цікаві історії від учасників форуму і з приємністю провести свій час.
Вперше у межах 25 BookForum було запущено флешмоб #5Books, метою якого є популяризація читання. Відомі політики, музиканти, автори, перекладачі та звичайні люди радять перелік 5 книжок, які, на їхню думку, можуть змінити життя людини на краще, а, отже, змінити країну, можливо, врятувати її.

Тематичні кластери і спецпроекти:


Тематичні кластери: Територія Свободи, Освіта, Креативні індустрії та Урбаністика, Бізнес, економіка. Non-fiction, Українська візуальна книга, Жінка в темі. Історія. Наука і технології. Мови та переклад, Філософія, Здоров’я, Політика, Війна
Спецпроекти: Ринок Свободи, Стиль життя. Ніч поезії та музики, Історії Іншості, Програма для культурних менеджерів, Спецпроект журналу «ШО», Фантастика, Третій вік задоволення від читання, Український бібліотечний форум. Голоси свободи. Діти, Українсько-Єврейська зустріч. Професійні заходи для представників видавничої сфери.

На BookForum завітає потужна делегація іноземних авторів з 25 країн світу:


Агата Тушинська (Польща), Анджей Франашек (Польща). Антуан Кассар (Мапьта), Аскольд Мельничук (США), Біруте Джонушайте (Литва), Бов Б’єрг (Німеччина), Владімир Балла (Словаччина), Генрі Марш (Велика Британія), Ігор Гіомеранцев (Чехія), Іза Хруслінська (Польща), Майкл Катакіс (США), Марко Андрейчик (США). Марко Погачар (Хорватія),
Марцін Щигельський (Польща), Міхал Гворецький (Словаччина), Мухарем Баздуль (Боснія), Пітер Воттс (Канада), Раян ван Вінкл (Шотландія), Сіябонга Мпунгоза (ПАР), Фредерік Бегбедер (Франція), Холуд Шараф (Сирія), Януш-Леон Вишневський (Польща), Яцек Дукай (Польща), та інші.
На Форумі традиційно будуть найвідоміші українські автори: Сергій Жадан, Оксана Забужко, Андрій Любка, Юрій Андрухович, Андрій Курков, Ірина Славінська, Тарас Прохасько. та інші. Також на форумі можна буде почути: Міністра культури Євгена Нищука. Міністра освіти Лілію Гриневич, в.о. Міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, екс-директора польського Інституту книжки Гжегожа Гаудена, відомих українських політиків та бізнесменів.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031