Авторизація

» » » Програма НАТО-Україна дбає про працевлаштування колишніх військовослужбовців

Програма НАТО-Україна дбає про працевлаштування колишніх військовослужбовців

На Львівщині, в приміщенні актової зали Червоноградського гірничо-економічного коледжу відбулися урочистості  з нагоди чергового випуску слухачів курсу «Менеджмент безпеки бізнесу». Сертифікати міжнародного зразка та посвідчення державного зразка отримали 29 військовослужбовців місцевого гарнізону, які завершують службу, звільнені в запас або у відставку, серед них – і члени сімей військовослужбовців – учасників АТО. 

Навчання відбувалося в межах фінансування міжнародної програми НАТО-Україна.

Зазначимо,що вже багато років в Україні за сприяння Північноатлантичного альянсу успішно функціонує програма перепідготовки та соціальної адаптації колишніх військовослужбовців. За всі ці роки в межах програми було перепідготовлено близько 7000 військовослужбовців ЗС України та інших силових структур в 56 українських містах.

Проте, мабуть, найбільш плідно в останні роки проводить зазначену роботу громадська організація «Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку». Відтак, протягом трьох місяців слухачі курсів освоюють тут нову спеціальність (350 навчальних годин), а  після їх  завершення отримують свідоцтво державного зразка, міжнародний сертифікат та посвідчення Державної служби охорони при МВС України (УДСО), що дає їм право працювати в службах безпеки та охорони підприємств, а також займатися власним бізнесом. Заняття включають як  спеціальні дисципліни, так і  низку загальних дисциплін (згідно ліцензії).  Серед них - право, трудове законодавство, кадрове забезпечення та економічні дисципліни, необхідні для роботи керівниками служб безпеки та охорони підприємств.

Як зазначає менеджер Програми «НАТО-Україна» Крістофер Штаудт: «Маємо декілька перевірених систем адаптації військовослужбовців, однак головну увагу завжди зосереджуємо на пропорційному розподілі можливостей доступу різних категорій військових до програм перепідготовки, які дозволяють будувати власну кар’єру в цивільному житті після завершення військової служби. В Україні нам довелося створити свою модель співробітництва і вона виявилася досить вдалою. Зокрема, в Західному регіоні в межах програми на цей час завершено вже 18 мовних курсів, 214 офіцерів пройшли на них перепідготовку з німецької та англійської мов. Також підготовлено 19 груп слухачів на економічних курсах». 

Своєю чергою Андрій Рой, партнер програми – директор громадської організації «Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців», підкреслює: «Незважаючи на вкрай  складний минулий рік  нам вдалося успішно завершити  означені курси у Львові, Бродах, Самборі та Червонограді. На цей час перепідготовлено 3234 військовослужбовці, 2017 із них працевлаштовані. З них, за кошти НАТО, навчалися 897 військовослужбовців, а за кошти ОБСЄ – 665 осіб».Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031