Апеляційний суд Києва відпустив на поруки близько десяти народних депутатів архітекторів Олександра Горбаня та Олексія Шемотюка, підозрюваних у підпалі самобуду УПЦ Московського патріархату у центрі Києва. Такі рішення судді винесли 5 лютого. "Апеляційну скаргу захисника Горбаня задовольнити, рішення суду про запобіжний захід скасувати. Застосувати щодо підозрюваного Горбаня запобіжний захід у вигляді особистої поруки депутатів Петренка, Левуса, Барни, Луценка, Кишкаря та інших", - сказав суддя Ігор Паленик.
Фото з facebook
Андрій Левус Суд також зобов’язав Горбаня не відлучатися з Києва без дозволу прокурора чи слідчого і здати паспорти для виїзду закордон. Ухвала набуває сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає. Як повідомляє "
Радіо Свобода" з зали суду, Горбань не був присутній на засіданні, а перебував у Лук'янівському СІЗО і включався скайпом. Частина депутатів після проголошення ухвали суду поїхали до СІЗО, щоб забрати Горбаня. Пізніше аналогічне рішення суддя Валерій Лашевич виніс і щодо Шемотюка.
Cкриншот з онлайн-трансляції "Радіо свобода" Шемотюк також не був присутній на засіданні, а включався скайпом із СІЗО. Розгляд апеляції Горбаня був запланований на 10:30, Шемотюка – на 13:40. Однак, як повідомив нардеп Олег Барна у
Facebook, засідання перенесли на 13:45 у зв'язку з тим, що із суду першої інстанції вчасно не доставили документи по цій справі. На судах були присутні десятки активістів різних організацій.
Фото з facebook
Андрій Левус Як відомо, 25 січня київська поліція повідомила про затримання двох чоловіків за підпал монастиря.
Слідчий відділ Шевченківського управління поліції відкрив кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 194 (Замах на умисне знищення або пошкодження майна) ККУ. 25 січня націоналісти організацій "С-14", "Традиції і порядок" та "Сокол"
демонтували інформаційний борд каплиці Московського патріархату біля "Десятинної церкви" в центрі Києва. 28 січня Шевченківський райсуд Києва
заарештував на 2 місяці з альтернативою застави двох підозрюваних у спробі підпалити каплицю-самобуд УПЦ Московського патріархату. За словами затриманих, вони намагалися привернути увагу до того, що територія Національного музею історії захоплена московськими церковниками.
Як повідомили "Українській правді" у Київській адміністрації, каплиця УПЦ МП поблизу Десятинної церкви є самобудом, оскільки зведена без жодних документів.
Ірина Балачук, УП Теми:
суд Київ церква
Долучайтесь до нас у Facebook