Авторизація

» » » Євросоюз встановить терміни наступної хвилі розширення

Євросоюз встановить терміни наступної хвилі розширення

Євросоюз готується затвердити 2025 рік в якості крайнього терміну для наступної хвилі розширення, але спори в Балканських країнах можуть затримати цей процес.
Про це повідомляє EUobserver.
За даними видання, 14 лютого Єврокоміся затвердить новий стратегічний документ, в якому буде встановлена відповідна дата.
"Західні балканські партнери тепер мають історичне вікно можливостей. З сильною політичною волею, впровадженням реальних реформ та вирішенням тривалих суперечок із сусідами, Чорногорія та Сербія повинні бути готовими до членства до 2025 року", - йдеться у проекті документу.
Документ також вказує, що Албанія, Боснія, Македонія та Косово "також повинні бути добре розвинені на європейському шляху до того часу" або, відповідно до альтернативної фрази, поміщеної у дужки, їхні "переговори...повинні бути добре розвинені до того часу".
Сербія та Чорногорія вже відкрили переговори про вступ до ЄС. Албанія та Македонія сподіваються зробити це в цьому році, якщо Македонія зможе вирішити спір про свою назву з Грецією.
Боснія сподівається отримати статус "кандидата", тоді як Косово намагається офіційно попросити, щоб його назвали кандидатом.
Документ Єврокомісії попереджає, що місцеві суперечки можуть затримати "амбіційні терміни".
"ЄС не може і не буде імпортувати двосторонні спори, тому всі зацікавлені партнери із Західних Балкан повинні врегулювати такі спори в терміновому порядку", - йдеться у проекті.
Документ пропонує вирішувати виняткові прикордонні спори в арбітражних судах, наприклад, в Гаазі, і що будь-яке рішення має бути "обов'язковим, остаточним" та "повністю поважатися".
Найбільш суперечливий спір стосується неприйняття Сербією незалежності Косово.
У документі Єврокомісії йдеться про те, що "всебічна нормалізація відносин між Сербією та Косово у формі юридично зобов'язуючої угоди" була б "вирішальною" для обох країн в плані перспектив приєднання до ЄС.
Однак проблеми Косово виходять за межі Сербії. П'ять країн-членів ЄС також не визнають незалежність країни.
Ще одне невирішене питання - суперечка щодо назви Македонії - може бути вирішена в найближчі кілька місяців.
Греція тривалий час блокувала македонські переговори про вступ до ЄС та НАТО, оскільки назва Македонії означає територіальну претензію на прикордонний грецький регіон з такою ж назвою. Але уряди в Скоп'є та Афінах засвідчили, що вони близькі до врегулювання питання в ООН.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930