Авторизація

» » » Почався новий етап е-декларування: тепер і для громадських діячів

Почався новий етап е-декларування: тепер і для громадських діячів

Почався новий етап е-декларування: тепер і для громадських діячів

В Україні з 1 січня стартував етап подачі електронних декларацій за 2017 рік, нагадали в Нацагентстві з питань запобігання корупції. Тепер е-декларування поширюється не тільки на чиновників, а й на членів громадських рад при державних органах та громадських діячів - антикорупціонерів.
Подати е-декларацію необхідно до 1 квітня 2018 року за допомогою офіційного сайту НАЗК.
В агентстві рекомендують декларантам перед заповненням декларації перевірити адресу електронної поштової скриньки в персональному кабінеті Єдиного реєстру декларацій. Також рекомендується перевірити термін дії і працездатність електронного цифрового підпису.
НАЗК також пропонує суб'єктам декларування ознайомитися з роз'ясненнями щодо заповнення форми е-декларації та відповідями на типові запитання. Також антикорупційний орган підготував відеокурс з роз'ясненнями щодо заповнення декларації по розділах.
Особливість е-декларування в 2018 році полягає в тому, що тепер, крім держчиновників і представників місцевого самоврядування, декларації повинні подавати особи, які до них прирівнюються, а саме:
- члени наглядових рад держбанків, держпідприємств або держорганізацій, що мають на меті отримання прибутку;
- члени конкурсних комісій, утворених відповідно до законів про держслужбу і службу в органах місцевого самоврядування;
- члени Громадської ради доброчесності, громадських рад, рад громадського контролю при держорганах, які беруть участь в підготовці рішень з кадрових питань, підготовці, моніторингу, оцінки виконання антикорупційних програм.
Також обов'язок подавати декларації тепер поширюється на фізосіб, які:
- отримують фінансування за програмами (проектами) допомоги в сфері запобігання та протидії корупції;
- систематично, протягом року, виконують роботи, надають послуги щодо імплементації стандартів в сфері антикорупційної політики та її моніторингу, готують пропозиції з питань формування, реалізації такої політики - якщо такі роботи, послуги фінансуються за рахунок технічної або іншої допомоги в сфері запобігання, протидії корупції;
- керують або входять до складу вищого та інших органів управління громадських об'єднань, інших непідприємницьких товариств, які займаються антикорупційною діяльністю та пов'язаними з нею питаннями.
23 березня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон, яким зобов'язала борців з корупцією подавати електронні декларації. 27 березня наказ був підписаний президентом Петром Порошенком. Ухвалення закону розкритикували дипмісії США і Євросоюзу.
В липні 2017-го Порошенко вніс в Раду законопроекти, якими передбачається скасування зобов'язання для громадських діячів подавати декларації..
Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031