Ірина Геращенко (фото - facebook.com/iryna.gerashchenko)
У Донбасі тактика "закритих очей" шкодить спостерігачам спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Про це у себе в
Facebook повідомила перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи
Ірина Геращенко, коментуючи виступ генсека ОБСЄ Томаса Гремінгера на Варшавському форумі з безпеки, де він використав словосполучення "українська криза".
"Звичайно, ОБСЄ - нейтральна, аполітична, але іноді ця абсурдність у визнанні очевидних речей на догоду одному з членів ОБСЄ, просто руйнує фундамент і основи цієї організації. Я вважаю, що тактика "закритих очей" шкодить ОБСЄ. І ми повинні відверто про це Читайте також:
Хуг про російських найманців в Донбасі: Бачили відзнаки РФГеращенко навела приклад, про який вона не має наміру мовчати, буде вимагати від МЗС України донести цю інформацію головуючому в ОБСЄ міністра закордонних справ Австрії
Себастьяну Курцу.
"Минулого тижня координатор ОБСЄ Тоні Фріш в мінській гуманітарної групі відвідував Старобільське СІЗО, де утримуються заарештовані за тяжкі злочини, в тому числі за сепаратизм. Там також утримуэться і російський потеряшка, кадровий військовий російської армії Агєєв. Я десяток разів піднімала питання Агєєва на мінській гуманітарній групі і вимагала від координатора відвідати цю людину, переконатися в нормальних умовах і змісті. Поспілкуватися тет-а-тет, почути історію "заблукалого російського військового", - підкреслила Геращенко.
Читайте також:
Потрібно створити механізм допомоги сім'ям заручників - ГеращенкоПерший віце-спікер нагадала, що саме ОБСЄ, РФ і Україна є учасниками мінських тристоронніх груп.
"Яке ж було моє здивування, коли координатор ОБСЄ Фріш відвідав СІЗО і .... навіть не запитав про Агеєва, не зайшов до нього. Свідома тактика "не бачити і не помічати" росіян в Донбасі, це - підігрування росіянам, що" їх там немає ". Це неприпустимо. Така позиція відверто шкодить процесу звільнення заручників", - переконана Геращенко.
Вона підкреслила, що "неприпустимо - не робити ніяких намірів відвідати українських заручників в РФ і свідомо і демонстративно "не помічати" російських військових, затриманих в Донбасі".
Вона уточнила, що російський консул вперше відвідав Агєєва тільки пару днів назад, а українських консулів до українських заручників в РФ не пускають.
28 червня 2017 року повідомлялося, що в АТО була
ліквідована ДРГ - в
полон потрапив російський військовий Агєєв, призовник-контрактник з Алтайського краю. У Міноборони РФ
заявили, що Агєєв в травні 2016 звільнився в запас і службу за контрактом не проходив. У той же час, мати Агєєва
повідомила, що її син у травні цього року надіслав їй фотографію наказу про присвоєння йому звання єфрейтора. РФ
заперечує, що Агєєв є російським військовим, а відео його зізнання в тому, що він контрактник, називає постановкою.
Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Долучайтесь до нас у Facebook