Авторизація

» » » В уряді Іспанії оцінили перспективи лідера Каталонії щодо притулку у Бельгії

В уряді Іспанії оцінили перспективи лідера Каталонії щодо притулку у Бельгії

Немає жодних обставин, які б виправдовували надання Бельгією притулку відстороненому лідеру Каталонії Карлесу Пучдемону і п’яти його соратникам.
Про це з посиланням на представника уряду Іспанії повідомляє газета El Pais.
В іспанському уряді стверджують, що ситуація з Пучдемоном не підпадає під визначення дипломатичного притулку. Також він не можу просити про так званий територіальний притулок, оскільки згідно з Женевською конвенцією 1951 року Іспанія належить до безпечних країн, а злочини, вчинені Пучдемоном (заколот і повстання) до подачі клопотання про притулок, є особливо тяжкими і не покриваються конвенцією.
Крім того Іспанія, як держава-член ЄС, є не тільки безпечною державою в міжнародному значенні, але й гарантує стандарт захисту прав людини, поваги до верховенства права та дотримання принципів та цінностей, які є сутністю Євросоюзу. Тому надання іншою державою-членом притулку іспанському громадянину є несумісним з членством в ЄС, кажуть в іспанському уряді.
Незважаючи на це Бельгія все ж може скористатися винятковою можливістю, передбачену протоколом № 24, що дозволяє державі-члену ЄС в односторонньому порядку прийняти рішення про надання притулку громадянину іншої країни-члена.
"Це спровокує гостру полеміку між двома державами, оскільки це буде рівносильно сумнівам у тому, що Іспанія є безпечною державою і означатиме нехтування основним принципом взаємної довіри між державами-членами ЄС" - зазначає видання.
Як повідомлялося, відсторонений Мадридом глава женералітату (уряду) Каталонії Карлес Пучдемон разом з п’ятьма соратниками прибув до Бельгії, що просити про політичний притулок у цій країні.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829