Авторизація

» » » Журналісти дізнались, які хвороби можна підхопити в українських лікарнях і чому

Журналісти дізнались, які хвороби можна підхопити в українських лікарнях і чому

Журналісти дізнались, які хвороби можна підхопити в українських лікарнях і чому
Журналісти дізнались, які хвороби можна підхопити в українських лікарнях і чому
Фото: УНІАН
В Україні немає контролю за гігієною і дезінфекцією в лікарнях. Похід до лікаря може запросто закінчитися герпесом і навіть ВІЛ. Найбільше загроз в сільських лікарнях і маленьких містах. Тільки 50% лікарів дезінфікують руки, а 90% санітарок взагалі вважають це необов’язковим.
Які болячки можна підхопити на прийомі у лікаря описав сайт «Сегодня».

Від герпесу до ВІЛ


«У лівому кутку рота з’явилася червона висипка. Я подумала, що просто слюновідсосувач надавив, поки лікар пломбу ставив. Але потім висип перетворився на бульбашки», – описує свій похід до стоматолога Тетяна Коваленко.
В Україні щорічно 4000 осіб заражаються внутрішньолікарняними інфекціями. У Німеччині фіксується щороку 900 тис. випадків, каже президент Асоціації медичних сестер України Галина Івашко.
У нашій країні цифра менше, оскільки медперсонал приховує реальну ситуацію. Фіксується тільки те, що не можна промовчати, додає Івашко. Найчастіше пацієнти заражаються в дитячих лікарнях, в хірургії та травматології, в пологових будинках і відділеннях, де застосовується штучна вентиляція легенів.
Перелік хвороб, які можна підхопити, великий. В першу чергу пацієнтові загрожують стафілококова інфекція, синьогнійна паличка та інші бактеріальні збудники. Для медпрацівників небезпечні герпес, бактеріальні інфекції. Але 80% загроз – це гепатити та ВІЛ, відзначають в асоціації «Служба організації інфекційного контролю». Всього бактерій, які можуть викликати внутрішньолікарняні інфекції, більше 200.

Половина лікарів не миють руки


Ставлення медиків до гігієни і чистоти у фахівців викликає шок. З 2012 року асоціація «Служба організацій інфекційного контролю» і Асоціація медсестер України почали проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». 40% лікарень нехтують елементарними правилами. Медсестри і лікарі часто миють руки брусковим милом, потім витирають їх тканинними рушниками – це порушення норм МОЗ.
Велика частина медичних інструментів одноразова – вони викидаються після процедури. Але є проблеми з дезінфекцією складних інструментів – ендоскопів або дихальних контурів. Для їх очищення потрібно спеціальне автоматизоване обладнання – часто його немає в медустановах.
«У всіх лікарнях є кошти для дезінфекції. Це окрема стаття витрат і ці кошти є завжди. Інша справа, що це за гроші. Адже можна використовувати хлорку, як найдешевшу, або сучасні засоби дезінфекції, зареєстровані Міністерством охорони здоров’я – економні і більш дієві. Сьогодні як мінімум 55% лікарень користуються старими засобами для дезінфекції, тобто проводять гігієнічні процедури на рівні минулого століття», – говорить Олег Ковальський, президент Асоціації» Служба організації інфекційного контролю».
За п’ять років роботи проекту виявилося, що 90% санітарок не вважають за потрібне дезінфікувати руки, але 80% медсестер руки миють. 40-50% лікарів вважають, що руки годі й дезінфікувати, тому що вони користуються рукавичками. Однак рукавички захищають від інфекції тільки доктора, а не пацієнта, відзначає Олег Ковальський.
Зараз проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» охоплює 20% медустанов країни. Крім перевірок фахівці вчать медиків правильно дезінфікувати інструменти, стежити за гігієною під час роботи.

Як захиститися від інфекцій в лікарнях


Частіше мити руки і звертати увагу, чи миє руки медперсонал перед процедурами – головні правила, говорить терапевт Володимир Мирошник.
«У лікарнях прибирають досить часто, але хворі – головні рознощики інфекцій. Самі лікарі теж бояться заразитися, тому максимально намагаються дезінфікувати і інструменти, з якими працюють, і руки», – додає медик.
Як не заразитися в лікарні:
Не чіпати предмети інших пацієнтів, не користуватися чужою посудом, книгами, іграшками та іншими речами;
Не торкатись медичного обладнання, якими користуються тільки в рукавичках;
Не торкатися інших пацієнтів;
Правильно харчуватися, щоб зміцнити організм;
Переконатися, що медперсонал користується рукавичками, чистими масками, змінним взуттям.
До травня цього року контролювала чистоту в лікарнях Держсанепідслужба. Але структуру закрили. Зараз за дотримання санітарних норм в лікарні відповідає головний лікар.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031