Авторизація

» » » «Дорошенко діяв на благо країни»: За добре ім’я українського гетьмана заступилися

«Дорошенко діяв на благо країни»: За добре ім’я українського гетьмана заступилися

«Дорошенко діяв на благо країни»: За добре ім’я українського гетьмана заступилися
«Дорошенко діяв на благо країни»: За добре ім’я українського гетьмана заступилися
Український гетьман Петро Дорошенко. Фото: radiosvoboda.org
За добре ім’я українського гетьмана Петра Дорошенка, якого звинуватили в тому, що він «мріяв стати турецькопідданим», заступилися.
Це зробив на своїй сторінці у Facebook депутат Київської облради Олексій Дорошенко у відповідь на статтю нардепа Євгена Мураєва у «Дніпро Вечірній».
Євген Мураєв порівняв сьогодення з минулим України, а гетьмана Дорошенка з президентом Порошенком. Він написав наступне: «… якщо проводити історичні паралелі з тим часом, коли окупантом була Туреччина, то там теж був керівник зі схожим ім’ям Петро Дорошенко, який мріяв стати турецькопідданим. Турки від цієї любові отримали все, що хотіли, а гетьман в підсумку закінчив свої дні в маєтку в Підмосков’ї».
Олексій Дорошенко нагадав, що на думку істориків, гетьман Петро Дорошенко діяв лише в інтересах країни і був останнім незалежним гетьманом по обидва береги Дніпра.
«Його відчайдушні спроби врятувати країну від поляків, московитів, турків та татар, приводили до постійної зміни союзників. Провідні історики України визначають полівасалітет, тобто багатовекторність міжнародних відносин як політику притаманну провідникам Гетьманщини. Її запровадив ще Богдан Хмельницький, розуміючи, що протистояти трьом імперіям одночасно – неможливо. А Туреччина були останньою надією на те, що вона допоможе повернути незалежність країні, яка в той час вже була поділена між Річчю Посполитою та Московським царством», – написав Олексій Дорошенко.
Він нагадує, що «Україна пам’ятає не багато політиків першої ланки, які за доброю волею складали свої повноваження, як це зробив гетьман Дорошенко, коли стало зрозуміло, що для країни так буде краще».
«І заслання, яке було до В’ятки за 1000 км від Москви, потім було замінено на Підмосков’я. Але це зовсім інша історія», – написав Олексій Дорошенко. – «Гетьман Петро Дорошенко посів своє місце в історії. Нам з вами це лише доведеться зробити».
«Поки одні люди лише хочуть справити враження інтелігентних та мудрих, інші такими і є. Пане Євгене, не ставайте подібними на людей, які заради популізму готові переглядати нашу історію та «пускати ріки назад». Мудрість – важка ноша. Не кожному дано її підняти та нести по життю. Але вірю, що це можливо», – підкреслив Олексій Дорошенко, який є Президентом Гетьманського фонду Петра Дорошенка.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031