Авторизація

» » » Стали відомі імена цьогорічних лауреатів Премії ім. Лисенка

Стали відомі імена цьогорічних лауреатів Премії ім. Лисенка

Стали відомі імена цьогорічних лауреатів Премії ім. Лисенка
У Міністерстві культури України визначили цьогорічних лауреатів Премії імені М. В. Лисенка.
Про це повідомляє прес-служба відомства.
За результатами таємного голосування було прийнято рішення присудити премію:
Безбородьку Олегу Анатолійовичу за твори «Concerto grosso ma non molto», для скрипки, фагота та струнного оркестру, Концерт для скрипки з духовим оркестром та Концерт для флейти з камерним оркестром (напрям «За видатні досягнення у професійній композиторській творчості»);
Єрминю Йосипу Франтишковичу за концертні програми української музики 2012-2017 рр. (напрям «За видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві»);
Невінчаній Тамарі Сергіївні за статті, написані у 2012-2016 рр. (напрям «За видатні досягнення в музикознавстві»).
Безбородько Олег Анатолійович (03.04.1973) – український композитор і піаніст. Навчався в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського за спеціальністю «Фортепіано» та «Музичне мистецтво». Неодноразово отримував стипендії імені С. В. Рахманінова, В. А. Косенка, Президента України та Верховної Ради України. У 1997 р. отримав стипендію Університету м. Оттава (Канада) ім. М. Яворської, у 1999 р. став стипендіатом уряду Швейцарської конфедерації і впродовж трьох років удосконалював майстерність в аспірантурі консерваторії м. Невшатель, де у 2002 р. отримав Prix de virtuosite avec distinction (з відзнакою). У 2010 р. захистив дисертацію і здобув вчений ступінь кандидата мистецтвознавства. З 2002 року викладає на кафедрі спеціального фортепіано в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського. Олег Безбородько – автор симфонічної, камерної, хорової та популярної музики. Його твори звучали в Україні, Росії, Польщі, Румунії, Узбекистані, Туреччині, Литві, Німеччині, Франції, Греції, Голландії, Ізраїлі, Данії, Швейцарії, Португалії, Великій Британії, Китаї, США та багатьох інших країнах.
Єрминь Йосип Франтишкович (09.08.1960) – український піаніст, заслужений артист України, заслужений діяч культури Республіки Польща. Навчався у Львівській державній консерваторії імені П. І. Чайковського та у Московській державній консерваторії імені П. І. Чайковського. З 1990 р. працює старшим викладачем кафедри спеціального фортепіано Львівської державної консерваторії імені М. В. Лисенка, з 2007 р. – доцент кафедри спеціального фортепіано, а з 2010 р. – професор, завідувач кафедри спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка. Йосип Єрминь – лауреат Міжнародного конкурсу імені М. В. Лисенка, лауреат Премії імені Л. М. Ревуцького, Премії імені С. Людкевича. За запис компакт-диску з творами Кароля Шимановського був нагороджений премією «Фридерік» (Республіка Польща). У 2014 році йому присвоєно почесне звання «Заслужений артист для польської культури».
Впродовж багатьох років Єрминь Й. Ф. провадить активну виконавську, педагогічну та громадсько-просвітницьку діяльність. Його репертуар охоплює твори різних епох та стилів. З концертами виступав в Україні, Білорусії, Росії, Молдові, Азербайджані, Польщі, Німеччині, Франції, Бельгії, Швейцарії, Канаді та Мальті. Він – постійний учасник міжнародних музичних фестивалів «Київ Музик Фест», «Музичні прем’єри сезону», «Контрасти», (Україна), «Варшавська осінь», «Варшавські музичні зустрічі», «Дні музики краківських композиторів», «Музика в Старому Кракові», «Аксамітна куртина», «Дні української музики» (Республіка Польща), «Фестиваль Брітена і Шостаковича», «MenhirFestival» (Швейцарія), «Схід-Захід» (Німеччина) та інших.
Невінчана Тамара Сергіївна (18.01.1949) – український музикознавець та музично-громадський діяч. Навчалась у Київській державній консерваторії імені П. І. Чайковського за спеціальністю «музикознавство», яку закінчила у 1974 р. і здобула кваліфікацію «музикознавець, викладач музично-теоретичних дисциплін, лектор». У 1991 р. отримала науковий ступінь кандидата мистецтвознавства, а в 2008 р. – диплом доктора філософії. З 1984 р. працює в Національній спілці композиторів України, з 1992 р. обіймає посаду відповідального секретаря Національної спілки композиторів України. Понад 40 років працює на ниві українського музичного мистецтва. У її доробку понад 100 праць, серед яких – монографії, статті та публікації у музичній періодиці.
Діапазон досліджень Тетяни Невінчаної надзвичайно широкий: від оперного і симфонічного до пісенного жанру, від вивчення та популяризації творчості сучасних українських композиторів до актуальних проблем розвитку української і світової музики ХХ століття.
Нею опубліковано численні статті про творчість Б. Лятошинського, А. Штогаренка, Є. Станковича, Л. Колодуба, М. Скорика, О. Киви, Г. Саська та інших.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930