Авторизація

» » » Щоби знизити тиск, лікарі радять дотримуватися чотирьох правил

Щоби знизити тиск, лікарі радять дотримуватися чотирьох правил

Щоби знизити тиск, лікарі радять дотримуватися чотирьох правил
Майже 12 мільйонів хворих на артеріальну гіпертензію зареєстровано в Україні офіційно. Мова про хворобу, яку можна тримати під контролем, але саме вона нерідко стає причиною інвалідності та смерті.
Тож лікарі розповіли про основні помилки, яких припускаються хворі. Про таке повідомляє dobryjlikar.
[img]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS6DazK1xaRhmmIQe8NeVT3uhTpJxgVo14YeqJ-1NAc82-Kcgju[/img]

1) Побутує думка, що навіть підвищений тиск може бути нормальним, але це не так. «Робочий тиск», з позицiї здоров’я, – це рiвень, нижчий від показника 140/90 мм ртутного стовпчика, але не нижчий від 110/70. Нормою ж визнано рiвень 120 на 80 мм. Якщо бодай тричі показники тонометра показують 140 на 90 мм або вище – це синдром стiйкого пiдвищення артерiального тиску, артерiальна гiпертензiя.
Iнша рiч, що людина може адаптуватися до понаднормових цифр i почуватися нормально навiть з високим тиском у продовж певного часу. Ви у формі при 150/90? Не плекайте ілюзій, що так буде завжди. Зрештою, прийдуть і головний біль, і слабкість, і біль серця... А нерiдко хвороба перебiгає начебто без симптомiв, i першим її проявом є гіпертонічний криз, iнсульт або iнфаркт.
2) Вважається, що підвищення «нижнього» тиску небезпечнiше. Це неправда. Небезпечним є пiдвищення як нижньої цифри (дiастолiчний артерiальний тиск, що показує стан артерiй у момент розслаблення серця), так i верхньої (систолiчний артерiальний тиск, що показує стан артерiй у момент, коли серце виштовхує в них кров).
3) Багато людей впевнені, що зі стрибками тиску впоратись легко. На жаль, це поширений міф. Стрибки – це так званий кризовий тиск, вiн загрожує катастрофою. І щодо так званих легких методів боротьби з гіпертонічним кризом, то вони нерідко є помилковими. Наприклад, необізнані пацієнти часто прагнуть різко знизити підвищений тиск відразу до нормальних цифр, а це загрожує розладом мозкового кровообігу.
Слід намагатися знизити тиск не більше ніж на 30 мм упродовж півгодини і на 40-60 мм упродовж години. І загалом важливо не допускати стрибків артеріального тиску, у цьому допомагають правильно підібрані ліки, які слід вживати регулярно.
4) Вживання алкоголю з метою «розширити судини» – поширений і дуже небезпечний метод. Ефект буде, але короткочасний, а дія етилового спирту на серце та судини може лише погіршити стан хворого. Далі, якщо таки доведеться викликати «швидку», алкоголь у поєднанні з препаратами від тиску може дати непередбачуваний результат.
Оптимальним (принаймні доки стан не стабілізується) є поєднання фітотерапії і синтезованих ліків. Крім того, існують харчові продукти, що сприяють виведенню зайвої рідини з організму, а відтак допомагають тримати під контролем тиск. Наприклад, петрушка, селера, гарбуз. Навесні корисно поповнити раціон салатами з додаванням листя кульбаби, кропиви тощо.
Читайте також: П'ять продуктів, які треба їсти на ніч

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031