Авторизація

» » » П’ять колективів зі Львова взяли участь у фестивалі церковної музики у Польщі

П’ять колективів зі Львова взяли участь у фестивалі церковної музики у Польщі

П’ять колективів зі Львова взяли участь у фестивалі церковної музики у Польщі
XVII фестиваль церковної музики, який проходив у м. Гіжицько Варміно-Мазурського воєводства Республіки Польща об’єднав українців Польщі та України, залучивши широке коло місцевого польського населення та гостей із сусідньої Литви.
Про це повідомляє офіційний сайт Львівського крайового ставропігійного братства св. апостола Андрія Первозваного.
Цьогорічний фестиваль зумів донести до польської громади красу і духовну велич української церковної пісні, яка живе і розвивається як на історичній батьківщині, так і місцях примусового поселення на півночі Польщі.
«Нам дуже важливо, щоб у нас виступали відомі в Україні хори. Але особливо цього року, коли відзначаємо 70-річчя операції «Вісла», ми хотіли, щоб виступило якомога більше українських хорів, які діють у Польщі, – зазначила напередодні голова Мазурського відділу Об’єднання українців Катерина Полевчак. – Так і сталося! З України прибули кращі колективи м. Львова – чоловіча хорова капела «Дударик», Львівський муніципальний хор «Гомін», жіночий склад заслуженої хорової капели «Трембіта», а також хори «Ставрос» Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного і «DEISIS» Ордену отців василіян із смт Брюховичі.
За задумом організаторів, першого дня захід відбувся у храмах м. Гіжицька та Венгежово, де зосереджено найбільше українського населення. Усі 11 колективів роз’їхалися по менших віддалених парафіях, де в місцевих українських храмах супроводжували літургію.
«Для нас українська церква – це радість і жива водиця для громади. Допоки її не було, ми не могли розвиватися і культурно, і освітньо. Чинник асиміляції був досить інтенсивнішим. Ми раді були приймати хори з України. Для нашої громади – це є приємність, що Україна має такі таланти, і що вони сьогодні завітали у наше селище, де живе 80 родин українців», – зазначила Єва Царик із Видмін, коріння якої походить із Холмщини.
Відкриваючи гала-концерт у римо-католицькому храмі св. Казимира, маршалок сеймику п. Мирон Сич зазначив: «Якби не події 1947 року, ми могли сьогодні зібратися у зовсім іншому місці, але так сталося, що 70 років тому в рамках акції «Вісла» наші родичі були поселені в цій місцевості. З цього часу ми розвиваємо свою культуру і мову тут. Ми раді, що маємо порозуміння, що можемо сьогодні зібратися у цьому величному храмі і всі разом у такій великій громаді насолоджуватися українською церковною музикою, яку для нас виконають хори з Польщі, України та Литви».
Духовну пісню виконали крім гостей із України, вчительські колективи із Гіжицка і Венжежово, хори храмів УГКЦ м. Білий Бір і Варшави, колектив «Клірос» з Ольштина, «Потік» із Кошаліна, та «Варса» із м. Алитаус (Литва).
Спільним виконанням «Боже Великий, Єдиний» завершився XVII фестиваль церковної музики у м. Гіжицьку, який має велике значення у зміцненні та розвитку української громади та збереження її надбання у Польщі.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031