Авторизація

» » » У М’янмі виявили 19 раніше не відомих видів геконів

У М’янмі виявили 19 раніше не відомих видів геконів

У М’янмі виявили 19 раніше не відомих видів геконів
У М’янмі виявили 19 раніше не відомих видів геконів
Новий представник роду криволапих геконів Cyrtodactylus. Фото: L. Lee Grismer
Відкриття нових видів у наш час – не рідкість. Але зазвичай у вчених виходить виявити лише кілька видів, і частіше їх представники належать до безхребетних тварин. Цього разу вчені відкрили в М’янмі 19 видів геконів, які проживають поруч один з одним.
Новина про це опублікована на сайті New Scientist, передає N+1.
Під час першої експедиції – в 2016 році – дослідники виявили в М’янмі 15 видів геконів, а крім них, ще раніше невідомих змій і жаб. У наступній експедиції до вже відкритих видів вони додали ще чотири.
Більшість зі знайдених тварин належать до роду кривопалих геконів Cyrtodactylus. Але є серед них і карликові гекони Lygodactylus, які зазвичай мешкають на везначних висотах.
До цього відкриття було відомо всього близько 1500 видів геконів, а тепер до них додалися ще 19 нових. Особливо вчених здивувало те, що всі виявлені тварини мешкають на невеликій території, розміром 90 на 50 кілометрів.
Дослідники припускають, що таке тісне співіснування різних видів виявилося можливим завдяки незвичайному ландшафту місцевості. Це плоска низовина, на якій розташовані вапнякові масиви, що піднімаються на висоту до 400 метрів. У минулому їх сильно поїла ерозія, і тепер в них можна натрапити на печери. Знайдені тварини мешкають і безпосередньо на масивах, і в низинах між ними.
Вчені зазначили, що у геконів, що прживають на висоті, вузьке тіло, а ноги і пальці довші, ніж у тих, які населяють долини.
Дослідники вважають, що таке географічне розмаїття – коли присутні і долини, і височини, на кожній з яких, немов на острові, самостійно еволюціонує певний вид – якраз і посприяло видовою різноманітністю геконів.
Опис видів з’явиться найближчим часом в двох наукових публікаціях в журналах Journal of Natural History і Zoological Journal of the Linnean Society.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930