Авторизація

» » » Сьогодні відзначають Всесвітній день психічного здоров’я

Сьогодні відзначають Всесвітній день психічного здоров’я

Сьогодні відзначають Всесвітній день психічного здоров’я
Сьогодні відзначають Всесвітній день психічного здоров’я
Фото: clipart.net.ua
Всесвітній день психічного здоров’я був вперше відзначений 10 жовтня 1992 року за ініціативою Всесвітньої федерації психічного здоров’я, глобальної організації з психічного здоров’я. Темою цьогорічного Всесвітнього дня є психічне здоров’я на робочому місці.
Всесвітня організація охорони здоров’я визначає психічне здоров’я як стан благополуччя, в якому людина реалізує свої здібності, може протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок в свою спільноту. У цьому сенсі психічне здоров’я є основою благополуччя людини і ефективного функціонування спільноти.
У 2013 році Всесвітня організація охорони здоров’я затвердила Комплексний план дій в галузі психічного здоров’я на період 2013-2020 років. План спрямований на глобальні та національні дії із зміцнення психічного благополуччя, запобігання психічних розладів, забезпечення медичної допомоги, прискорення одужання, зміцнення прав людини і зниження смертності, захворюваності і інвалідності осіб з психічними розладами.
Цей план спрямований на досягнення 4 завдань:
Зміцнювати ефективне лідерство і керівництво в галузі охорони психічного здоров’я;
Забезпечувати на первинному рівні комплексну інтегровану медико-санітарну та соціальну допомогу, яка оперативно реагує на зміни;
Здійснювати стратегії зміцнення психічного здоров’я та його профілактики;
Зміцнювати інформаційні системи, статистику і проведення досліджень в області психічного здоров’я.
Особливу увагу в цьому плані дій приділяється захисту і зміцненню прав людини, зміцнення громадянського суспільства та наділення його відповідними повноваженнями, а також центрального місця медичної допомоги на первинному рівні, – пише Вікіпедія.
На початку відзначення цього Дня конкретна його тема не визначалась. Його цілі були загальними з пропаганди психічного здоров’я та просвіти громадськості з актуальних питань. У перші три роки одним з центральних заходів, присвячених цьому Дню, була двогодинна трансляція телепередач через супутникову мережу. Щорічно ВОЗ визначає тему Всесвітнього дня здоров’я. Цьогоріч – це психічне здоров’я на робочому місці.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930