Авторизація

» » » Зоозахисники хочуть внести лося до Червоної книги України

Зоозахисники хочуть внести лося до Червоної книги України

Зоозахисники хочуть внести лося до Червоної книги України
Активісти Форуму порятунку тварин звернулись до Голови національної комісії з питань Червоної книги України В’ячеслава Кошечка з проханням заборонити полювати на лося упродовж 25 років та внести цей вид до Червоної книги.
Про це повідомляє УНН.
Самі активісти перебували під Управлінням справами НАН України.
«Відповідно до ч 1 ст. 11 Закону України від 07. 02. 2010 Про червону Книгу України об’єктами Червоної книги України є рідкісні і такі, що перебувають під загрозою зникнення, види тваринного та рослинного світу, які постійно або тимчасово перебувають (зростають) у природних чи штучно створених умовах у межах території України, її континентального шельфу, чи виключно (морської) економічної зони», – йдеться у зверненні зоозахисників.
Водночас на противагу активістам, які хочуть внести лося до Червоної книги, вийшли мисливці та працівники мисливських господарств.
Вони вважають, що такий крок призведе до збільшення кількості браконьєрів, через яких популяція лося може бути під загрозою.
«Найбільша загроза тваринам – це браконьєри. У природних умовах можна полювати не більше 10% популяції лосів. Офіційно природний приріст лося з усіма втратами – 15%. Тобто, якщо полювати в науково обґрунтованих нормах та добувати за найбільш дозволеним показником – все одно буде зростати природний приріст лося. В Україні законне полювання на лосів було не більше 3% відсотків. Ми, добиваємося законного полювання на лосів, для того щоб уникнути тіньового полювання на лося, щоб було менше браконьєрів. Все одно, втрати тварин (що у Червоній книзі – ред.) йдуть від браконьєрів», – зазначив провідний спеціаліст асоціації користувачів мисливських господарств Володимир Нижник.
До акції активістів не вийшов ніхто. Зрештою, зоозахисники подали звернення в канцелярію Управління справами НАН, де їм повідомили, що відповідь надійде протягом 30 днів.
В Україні ситуація з популяцією лосів – не найкраща. Так, станом на 2017 рік тут налічували від 2 до 6 тисяч голів. Тоді як у Білорусі і Польщі близько 30 тисяч.
Через таку сумну статистику в Україні навіть почав діяти мораторій на відстріл цих тварин – від лютого 2017-го упродовж 25 років на них не можна було полювати. Також були розмови, що цей вид таки занесуть до Червоної книги.
Але пізніше після палких дискусії в Україні таки дозволили відстріляти 160 лосів. Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак заявив тоді, що розуміє «шквал емоцій» зоозахисників, однак в разі мораторію серйозно постраждала б мисливська галузь.
«При цьому я не відмовляюся від ідеї проведення наукових досліджень, які б дозволили проаналізувати поточну ситуацією із популяцією лося в Україні. Маховик цього процесу запущено. Якщо кількість цих тварин критично мала, і це підтвердиться, то ми знову повернемося до введення заборони полювати. Науковці вважають, що найкращим часом для здійснення таких досліджень є зима. Весною матимемо науково обґрунтовані результати», – додав Семерак.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930