Авторизація

» » » Історик пояснив, чому в СРСР намагалися замовчувати трагедію Бабиного Яру

Історик пояснив, чому в СРСР намагалися замовчувати трагедію Бабиного Яру

Історик пояснив, чому в СРСР намагалися замовчувати трагедію Бабиного Яру
Причин замовчувати пам'ять про трагедію у Бабиному Яру у радянської влади було щонайменше дві. Передовсім, не можна було розголошувати, що кількість жертв війни серед євреїв була вищою, ніж серед росіян. Другою ж причиною було те, що в наприкінці 40-их єврейське населення стало ворогом радянської влади, тому не можна було допустити, щоб хтось йому співчував.
Таку думку в ефірі проекту «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» (щосуботи о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив відповідальний секретар Громадського комітету «Бабин Яр» Віталій Нахманович.
«Радянська влада побудувала ідентичність радянського народу на Великій Вітчизняній Війні. Отже радянський народ спільно воював проти німецьких фашистів, – слово «нацизм» тоді не вживалося, – за рідну радянську владу та державу», – зазначив Віталій Нахманович.
За його словами, у цій війні радянський народ зазнав численних жертв. І чим старшим був «брат» у радянській «сім'ї», тим більших жертв зазнав саме він.
«Найбільше жертв у Великій Вітчизняній Війні поніс «великий» російський народ, а вже далі – за списком. Таких списків було два. За першим, «старшість» народу визначалась за політичним статусом у Радянському Союзі, тобто важливою була наявність у народу своєї республіки. Тоді вже рахувався статус самої республіки – була вона союзною чи автономною. У євреїв була лише автономна область, яка опинилась десь наприкінці списку», – пояснює історик.
За другим «списком», все залежало від кількісного складу народу в СРСР, де євреї теж були у кінці списку.
«Тобто кількість жертв та героїв серед єврейського населення теж мала бути десь наприкінці списку. Але, зокрема, через трагедію у Бабиному Яру вийшло не так. Якщо показати, що кількість жертв серед євреїв вища, ніж їхній статус у Радянському Союзі, це зламало б струнку концепцію тогочасної влади», – вважає відповідальний секретар Громадського комітету «Бабин Яр».
Проте, на його думку, була і друга причина того, чому радянська влада не використовувала трагедію у Бабиному Яру для зміцнення своєї національної ідеології.
«Річ у тім, що з кінця сорокових років євреї стали черговим народом-ворогом Радянського союзу, яких ще до війни було багато – поляки, греки, кримські татари, чеченці. І євреї залишались такими ворогами до кінця радянської влади. А як можна ворогу співчувати?», – запитує Нахманович.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Ноябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930