Авторизація

» » » У США почав виходити журнал про українське життя і культуру

У США почав виходити журнал про українське життя і культуру

У США почав виходити журнал про українське життя і культуру
У Києві відбулася презентація англомовного журналу The Ukrainian: Life and Culture («Українське: життя і культура»), який почав видаватися в США силами громадськості і має на меті популяризувати Україну у світі.
Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.
Засновники проекту – члени асоціації Ukrainian Cultural Initiatives (Arlington, VA) – вважають, що, незважаючи на триваючу війну та складну політичну та економічну ситуацію, сучасна українська культура розвивається за моделями наймодніших європейських культурних трендів. Вони переконані, що видання The Ukrainian: Life And Culture дасть українській культурі міжнародну трибуну, зробить Україну більш відомою та зрозумілою за кордоном.
«Такого видання раніше не існувало ані в США, ані в інших англомовних країнах. В Україні виходять чудові журнали про культуру, але вони орієнтовані лише на українську читацьку аудиторію. У США є багато видань української діаспори, які служать потребам дiаспорних спільнот, але вони не поширюються на американську аудиторію та дуже мало розповідають про культурне життя саме сучасної України. Ми зібрали найкращі українські голоси – журналістів, науковців, мистецтвознавців, які допоможуть англомовним американцям більше дізнатися про культуру України і життя українців», – сказала головна редакторка журналу Інна Головаха.
Серед авторів першого номеру журналу – кінознавець Сергій Тримбач, мистецтвознавець Михайло Красіков, науковець Олена Чебанюк, Марина Гримич, американський блогер, який живе в Україні Петер Сантанелло та інші. Над першими номером журналу працювали також літературні редактори Бірґіт Мід, Пенелопа Белл, Елвіс Васкес, Сільвія Ортеґа, Вільям Гікс, художник, дизайнер Олексій Чекаль.
Інна Головаха повідомила, що планується видавати чотири номери журналу на рік у паперовому та електронному вигляді. Поширюватиметься видання через передплату, соцiальнi мережi та веб-сторiнку. Перший номер журналу вийшов у вересні і є вже у вільному доступі в інтернеті.
«Свого часу з одним із авторів журналу, літературознавцем Ігорем Бондар-Терещенком ми працювали у Харкові над журналом «Український засів», який розвінчав усі радянські, комуністичні, московські міфи про діяльність ОУН під час Другої світової війни, зокрема бойових груп ОУН-УПА у Харкові, – зазначив на презентації видання перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. – Публікації «Українського засіву» засвідчили, що насправді українці в Харкові під час Другої світової війни змагалися за українське культурне життя, за українську незалежну державу, за що й поклали свої голови. Настав час, щоб ми почали руйнувати нові міфи про Україну, які нав’язала світові Росія. Тому поява англомовного журналу, який розказуватиме світові про Україну під кутом сучасності, який популяризуватиме Україну в англомовному світі – це безумовно вкрай важлива подія. Ми будемо сприяти, щоб журнал мав довгу історію і світ дивився на Україну і дізнавався про неї не через окуляри російської пропаганди, а через призму об’єктивної журналістики».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930