Авторизація

» » » «Український конфлікт» – не міжмовний, а міжцивілізаційний, – Зісельс

«Український конфлікт» – не міжмовний, а міжцивілізаційний, – Зісельс

«Український конфлікт» – не міжмовний, а міжцивілізаційний, – Зісельс
«Український конфлікт» – не міжмовний, а міжцивілізаційний, – Зісельс
Йосиф Зісельс. Фото: nv.ua
Не варто вважати «український конфлікт» міжмовним чи міжрелігійним. Є багато російськомовних патріотів України, які воюють та віддають свої життя за те, щоб Україна стала незалежною від імперії. Натомість є і україномовні, які заважають державі у збереженні незалежності.
Таку думку в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив дисидент, громадський діяч Йосиф Зісельс.
«Моя національна ідентичність так само роздвоєна, як і у більшості українців. Я розумію, що Україні потрібно бути європейською державою, але для мене це не означає, що вона повинна увійти в Європейський Союз. Для мене важливо, щоб у нашій державі поступово суспільство поступово навантажувалося європейськими цінностями, які насправді є загальнолюдськими цінностями», – пояснює Йосиф Зісельс.
На його думку, в той же час Україна повинна зберігати свою самобутність та національне забарвлення.
«Входження в європейську систему цінностей не повинно лякати консервативну частину суспільства, яка хоче зберегти свої національні риси та традиції. Можна зберегти багато всього національного, але, все ж таки, стати європейською нацією, виходячи із цієї системи цінностей», – вважає колишній дисидент.
Усе залежить від поваги до закону, у якому немає нічого національного, адже це лише цивілізаційний чинник.
«Ми не можемо вимагати, щоб велика країна з населенням у 45 мільйонів та двадцятимільйонною діаспорою одномоментно змінила свою культуру, свою ідентичність. Тут питання не в тому, якою мовою спілкується населення, адже є деякі представники інших етнічних груп, які краще володіють українською, ніж частина українського соціуму», – зауважив громадський діяч.
Тому, на його думку, цей конфлікт – не міжетнічний та не міжмовний, а саме міжцивілізаційний.
«Ми часто бачимо російськомовних патріотів України, які воюють та віддають свої життя за те, щоб Україна стала незалежною від імперії. А є україномовні, які заважають нашій державі стати незалежною. Хоча, на перший погляд вони говорять українською та наче є щирими українцями. Але це не означає, що вони не прислуговують ворогам України», – заявив Зісельс.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930