Авторизація

» » » Без війни неможливо відірватись від іще живої імперії, – Йосиф Зісельс

Без війни неможливо відірватись від іще живої імперії, – Йосиф Зісельс

Без війни неможливо відірватись від іще живої імперії, – Йосиф Зісельс
Сьогодні Україна долає той самий шлях, що й країни Заходу сотню років тому. Ми відриваємось від Російської Імперії, а війна у цьому процесі є лакмусовим папірцем.
Таку думку в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив український громадський діяч і дисидент єврейського походження Йосиф Зісельс.
«Ми зіткнулися з тими самими проблемами, що й інші країни: від Фінляндії і до Ізраїлю. Всі вони прагнули нормального життя та пройшли через тиск колишньої метрополії, політичні інтриги з її боку, дипломатичні погрози та війну. Хоч я і пацифіст, але для мене збройний конфлікт означає, що імперія розуміє – ми від неї відірвалися. Бо ж всі вище перераховані засоби за двадцять шість років вичерпали себе. Залишився лише воєнний важіль, який вони увімкнули зараз», – коментує пан Зісельс.
Гість програми зауважив, що всі країни, які прагнули розвитку, пройшли через війну. Ми ж не лише провадимо збройний конфлікт, а й відриваємось від євразійства.
«Ми відмовляємось не від російського, а від євразійського. Це ментальність, якою живуть сотні мільйонів людей на землі у східній стороні від нас. Відтак можу сказати: ми інфіковані. Що це означає? Наша доля полягає у тому, що ми живемо між двома потужними центрами – європейським і євразійським. Протягом останніх п’ятиста років вони впливали на нас, породжуючи певну роздвоєну ідентичність. Той розлом проходить через кожного з нас, а не по Дніпру чи лінії фронту. Ми всі трохи євразійці і європейці», – пояснює дисидент.
Громадський діяч наголосив: важливо те, яка ідентичність з часом переможе в українцях. Він прогнозує, що зважаючи на потужний волонтерський рух, революції та тяжкі реформи, більше шансів має європеїзація.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031