Авторизація

» » » Які зміни на нас чекають: туризм в майбутньому (ФОТО)

Які зміни на нас чекають: туризм в майбутньому (ФОТО)

Які зміни на нас чекають: туризм в майбутньому (ФОТО) Земля дуже багата на незвичайні місця. Люди мріють побувати всюди і побачити дивовижні краєвиди тощо. Та якими будуть подорожі в майбутньому? Завдяки сучасним технологіям вони значно зміняться. Naked Science висловили свій погляд на це.

Джет-паки і реактивні ранці
 
Тисячі туристів щорічно приїжджають на плато Гіза в Єгипет подивитися на піраміди. Подивитися, піднявши голови вгору. Але як би змінилися враження від споглядання пірамід, якби їх вдалося побачити з висоти пташиного польоту своїми очима. Або, що ще краще, помацати руками їх верхівки. Висота піраміди Хеопса - найвищої з трьох великих пірамід Гізи - 138 метрів. І ця висота досяжна, якщо ви скористаєтеся джет-паком від новозеландської компанії Martin Aircraft.
Які зміни на нас чекають: туризм в майбутньому (ФОТО)


Персональний надлегкий літальний апарат Martin Jetpack здатний підняти в повітря одну людину на висоту до 915 метрів, зробити вертикальний зліт і посадку і перебувати в повітрі 30 хвилин. Martin Jetpack з самого початку створювався для туристичного бізнесу. Хоча їм вже зацікавилися представники державних служб. Від інших подібних пристроїв Martin Aircraft відрізняється тим, що політ здійснюється за рахунок повітряних гвинтів малого діаметра, які розташовані в кільцевих каналах і приводяться в рух двигуном внутрішнього згоряння. Конкуруюча технологія - реактивні ранці - забезпечують політ за рахунок реактивної тяги. У них тяга створюється реактивної струменем, що викидається двигуном вертикально вниз .
 
Які зміни на нас чекають: туризм в майбутньому (ФОТО)


Martin Jetpack стане першим персональним літальним апаратом, який буде випускатися серійно. Передбачувана ціна виробу становить 200 тисяч доларів. Продаж приватним особам запланований на кінець 2017 року.
 
З таким апаратом ви зможете спуститися і політати всередині Гранд-Каньйону, пролетіти уздовж Ніагарського водоспаду або облетіти навколо Статуї Свободи. До слова, такий тестовий політ в минулому році провела компанія JetPack Aviation, яка розробляє реактивний ранець JB-9, оснащений двома газотурбінними двигунами.
 
Туристичні підводні човни
 
Чи не кожен зважиться стати дайвером. Але подивитися підводні глибини і їх мешканців цікаво було б багатьом. Туристичні підводні човни, великі і малі, для групових турів і для задоволення особистої цікавості, стають незамінними помічниками. На багатьох курортах світу вже проводяться підводні круїзи. На Карибських островах, Гаваях, Кіпрі, в єгипетській Хургаді і в Іспанії можна подивитися на красу підводної флори і фауни і спуститися до затонулих кораблів. Основні виробники екскурсійних човнів - канадська компанія Atlantis Submarines і фінська Mobimar.
 
Читайте також: Темный туризм: места трагедий и катастроф, привлекающие путешественников (фото)

Для тих, хто вважає за краще подорожувати в більш тісній компанії, вже є підводні човни малого класу. Такі, наприклад, виробляє компанія U-Boat Worx. Її недавня розробка - підводний човен Cruise Sub. На відміну від існуючих до неї підводних човнів, Cruise Sub оснащені не ілюмінаторами, а великими прозорими сферами, що забезпечують панорамний вид і дозволяють розглянути все навколо. Сидіння обертаються всередині сфери, і кожен з пасажирів може вибрати найкраще для себе положення.
 
Які зміни на нас чекають: туризм в майбутньому (ФОТО)

 
Є підводні човни і для індивідуалістів. Такі, наприклад, розробляє дизайнер і інженер Грехем Хоук. Його DeepFlight Super Falcon розрахований на двох осіб і призначений для занурень на середню глибину. Випускатися такі човни будуть поки тільки обмеженими партіями або за спецзамовленням. Але кілька штук Хоук планує виробити і для себе, щоб здавати в оренду бажаючим зануритися в красу підводного світу.
 
Які зміни на нас чекають: туризм в майбутньому (ФОТО)

 
Все говорить про те, що цей сектор туристичного бізнесу буде тільки розвиватися. У підводному світі є на що подивитися. Якщо зараз такі апарати в основному плавають уздовж берегів, то завтра вони зможуть відправитися в тривалі океанські круїзи, пропонуючи поспостерігати за міграціями синіх китів, проплисти уздовж Гольфстріму, спуститися до місця загибелі Титаніка або навіть в Маріанську западину.
 
Які зміни на нас чекають: туризм в майбутньому (ФОТО)

 
Роботи-мандрівники
 
Не завжди хочеться морочитися з довгими перельотами і оформленням закордонних паспортів. Ось було б добре прийти ввечері після роботи додому і опинитися, наприклад, на знаменитому паризькому бульварі Сен-Жермен або на Марсовому полі. Причому не знімаючи тапок і не злазячи з дивана. Таке власне «вікно в Париж» вже технічно можливо, залишилося зробити його доступним для всіх.

Читайте також: Темний туризм: місця трагедій і катастроф, які приваблюють мандрівників (фото)

Набір технологій, що дозволяють людині спостерігати за речами і подіями в місці, відмінними від її фізичного розташування, а також впливати на них, називаються технологією телеприсутності. Досягається ефект присутності в іншому місці за допомогою спеціальних пристроїв: керованих роботів, які перебувають в місці, що цікавить користувача, і терміналу - це може бути монітор комп'ютера, планшет або шолом віртуальної реальності. При цьому вам не треба детально управляти роботом. Він сам увійде в потрібні двері і не уткнеться носом в стіну, від вас вимагається тільки вказати напрямок руху.
 
Сьогодні роботи телеприсутності вже використовуються. Таких роботів виробляє безліч вітчизняних і зарубіжних компаній. Їх вже використовують для відвідування виставок, присутності на конференціях, в тому числі в якості виступаючого. Якщо людина захворіла і не може вийти з дому, за допомогою робота можна «прийти» на роботу або в навчальний заклад. Скоро технологія прийде і в туристичний бізнес.
 
Дана технологія має великий потенціал. У майбутньому можна буде орендувати робота в будь-якому куточку планети і зробити, не встаючи з дивана, подорож по практично будь-якому місту світу. Причому, на відміну від віртуальних панорам Google Maps, зробити це можна буде в реальному часі, спілкуючись з людьми, які зустрінуться вам, а точніше роботу, на шляху. Там, де доріг немає, вам допоможе дрон телеприсутності. Звичайно, це трапиться, коли безпілотники стануть більш досконалими. Ось тоді і політати над нічним Нью-Йорком можна буде не виходячи з дому.
 
Здача в оренду роботів і дронів телеприсутності стане звичайною послугою, такою як, наприклад, здача в оренду автомобілів. Роботи будуть чекати підключення в будь-якому більш-менш привабливому для туристів місці. Скористатися послугою зможе кожен, хто має доступ в Інтернет. Фактично це той же аватар, що дозволяє з'явитися в будь-якому місці.
 
Які зміни на нас чекають: туризм в майбутньому (ФОТО)
Які зміни на нас чекають: туризм в майбутньому (ФОТО)

 
Подорожі в стратосферу
 
Мрієте про політ у космос, але поки не можете собі це дозволити? Не тільки ви. Поки космічні подорожі не стануть реальністю, відносно дешевою альтернативою можуть стати польоти в стратосферу. Невагомості тут ще немає, але основна маса атмосферного повітря залишилася внизу, тому небо практично чорне, як у космосі, і зірки видно навіть вдень. Горизонт викривлений, і видно округлість Землі. Чи не кожен відрізнить вид з ілюмінатора стратосферної капсули і вид з МКС, що знаходиться на низькій навколоземній орбіті. Хоча до неї ще близько 400 кілометрів.
 
Американська компанія World View Enterprises планує відправляти туристів в стратосферу в капсулі, яка буде підніматися на повітряній кулі на висоту близько 32 км над рівнем моря. Тут вже практично не літають літаки, авіатраси і хмари, за винятком дуже рідкісних - сріблястих, які залишилися внизу. Полярні сяйва, які спостерігають космонавти на МКС, вже з висоти своєї орбіти, теж знаходяться набагато вище. В іншому види цілком космічні. До слова сказати, озоновий шар, про який так печуться екологи, знаходиться саме в стратосфері.
 
Гігантська повітряна куля, наповнена 400 тисячами кубометрів гелію, підніме герметичну кабіну, розраховану на шість пасажирів і двох пілотів. Політ в стратосфері триватиме близько двох годин. Але йому передуватиме підйом, це ще півтори-дві години. Повітряна куля - не ракета і не літак, її швидкість набагато менше. Протягом польоту туристи зможуть вільно пересуватися по капсулі і скористатися Інтернетом. Потім кулю просто обріжуть, і капсула спуститься на Землю на парашуті. На це піде стільки ж часу, скільки і на підйом в стратосферу.
 
Читайте також: Туризм в Україні подорожчав на третину

У жовтні минулого року компанія успішно випробувала зменшену копію туристичної капсули, на цей рік заплановано випробування з повнорозмірною капсулою, а в наступному році в стратосферу відправляться перші туристи. Озвучена ціна квитка - 75 тисяч доларів США.
 
Які зміни на нас чекають: туризм в майбутньому (ФОТО)

 
Космічний туризм
 
Але рано чи пізно космічний туризм стане реальністю. Для тих, хто обмежений у коштах, придумали бюджетні суборбітальні польоти в космос, де за 15 хвилин можна встигнути зачаруватись неземними видами і відчути невагомість. Для тих, хто хоче побувати в космосі «по-серйозному», розглянути Землю докладно і побачити Сонце на тлі зоряного неба, запропонують польоти на орбіту. Безліч приватних космічних туроператорів і перевізників будуть доставляти людей на орбіту або до космічних готелів. Кілька приватних космічних готелів на орбіті і парочка на Місяці будуть готові прийняти вас на нічліг. А з двома пересадками можна буде дістатися і на Місяць. Перша - на навколоземній орбіті, друга - на навколомісячній.

Найцікавіше, що в цілому технології для космічного туризму вже є. Адже перший космонавт полетів в космос вже 55 років тому. Американські астронавти на Місяці побували 47 років тому. Професія космонавта вже давно не настільки романтична і небезпечна. Ось тільки доступними і масовими польоти в космос зробити все ще ніяк не можуть. А так як революційних змін в технологіях космічних польотів поки не передбачається, то основна надія на приватні компанії. І такі вже є.
 
Blue Origin - аерокосмічна компанія, що належить власнику Amazon Джефф Безос. Основний напрямок роботи - багаторазові суборбітальні кораблі. У квітні цього року Blue Origin в черговий раз успішно запустила свою ракету в космос. І також успішно повернула на Землю. Причому дана ракета вже до цього побувала в космосі двічі. Правда, на відміну від ракет Ілона Маска, його ракета в два рази менше і ледь перетинає умовну межу атмосфери і космосу. Але Безос робить ставку на космічний туризм, і цих параметрів цілком достатньо, щоб пасажири космічної капсули, розрахованої на 6 осіб, змогли відчути себе космічними туристами. Капсула, до слова, повертається на Землю окремо за допомогою парашутів. Перший пілотований політ Blue Origin планує здійснити в 2017 році.
 
Крім Blue Origin серйозну ставку на суборбітальний космічний туризм робить і Virgin Galactic Річарда Бренсона. Компанія відома своїми суборбітальними космічними кораблями SpaceShipOne і SpaceShipTwo. Через понад рік після аварії, яка забрала життя пілота, компанія представила новий корабель для космічного туризму.
 
Про будівництво готелів на орбіті, як і про космічний туризм, замислювалися вже давно. Ще в 1967 році Баррон Хілтон, власник мережі готелів Hilton і дідусь відомої Періс Хілтон, у співавторстві з відомим дослідником космосу Крафтом Еріці написав кілька праць про космічний туризмі, в тому числі і про готелі в космосі. У наші дні ці ідеї намагається реалізувати інший готельний магнат Роберт Бігелоу.
 
Читайте також: Полторак налаштований викорінити «військовий туризм»

У його планах - будівництво готелів на орбіті з використанням технології надувних модулів, колись запозиченої у NASA. Перший такий готель буде являти собою повноцінну орбітальну космічну станцію. Тільки за обсягом вона буде в три рази менше МКС: 330 кубічних метрів проти 900. Розрахований такий готель буде на 3-4 постояльців, які з комфортом зможуть провести тут кілька незабутніх днів.

Долучайтесь до нас у Facebook

Джерело: https://naked-science.ru
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930