Авторизація

» » » Україні бракує реалістичного уявлення про світ, — експерт

Україні бракує реалістичного уявлення про світ, — експерт

Україні бракує реалістичного уявлення про світ, — експертУкраїні катастрофічно бракує реалістичного уявлення про світ. Наші політики і дипломати відразу ображаються, висловлюють своє обурення, закликають до бойкотів іноземних послів, замість того, щоб аналізувати причини їх позицій. Про це заявив Богдан Яременко, голова правління фонду «Майдан закордонних справ», експерт з питань зовнішньої та безпекової політики під час зустрічі з керівниками підприємств та компаній у Київській торгово-промисловій палаті 8 червня 2017 року.

Зустріч модерував Андрій Іванець, кандидат історичних наук, координатор Таврійської гуманітарної платформи, який представив фонд «Майдан закордонних справ» та зазначив, що ця позапартійна неприбуткова організація є провідною експертною та громадською платформою у галузі зовнішньої політики. Метою діяльності фонду є формування і просування української зовнішньої політики та політики національної безпеки.

Темою зустрічі було «Місцезнаходження України в геополітиці», тому керівництво фонду «Майдан закордонних справ» обговорили ключові проблеми та інтереси України в сфері зовнішньої політики та національної безпеки.

За словами Богдана Яременка, найбільше, що загрожує національній безпеці України – це не Росія, а наша правляча еліта, тобто її нездатність сформувати програму розвитку України, програму забезпечення життєвих потреб українців, невідповідність сьогоднішньому дню. Саме тому російська агресія є наслідком нездатності правлячої еліти реагувати на світ, неадекватністю сприйняття, закритістю прийняття політичних рішень.

Що стосується українського аналітичного інформаційного простору, то величезна проблема в тому, що майже всі користуються російськими джерелами інформації. Експерт пояснює, що це пов’язано з браком освіти, адже багато медійників, зокрема редакторів провідних ЗМІ, не володіють іноземними мовами, не мають досвіду роботи за кордоном, тому єдині доступні для них джерела інформації - це російські ЗМІ. Навіть будучи патріотами України, вони прив’язують нас до способу мислення Росії.

Читайте також: Порошенко зробив гучну заяву щодо вступу України до НАТО


Росія вважає себе одним з головних гравців у світі, поряд з США, ЄС та Китаєм. Чи це справді так? Богдан Яременко відповів, що насправді, у економічному розумінні, Росія – це карлик з великими амбіціями.

«Перевага за рахунок розміру у сучасному світі нічого не значить, тим більше це нічого не дає в саму Росію в силу її інфраструктурної недорозвиненості. Також забезпеченість природними ресурсами вони втрачають через корумпованість та некомпетентність. Єдиною перевагою, на якій тримається Росія – це ядерна зброя, саме на цьому факторі росіяни намагаються спекулювати.»
З приводу пріоритетних завдань для України, то нашій державі потрібно прагнути до союзу з НАТО:

«НАТО і США - це лише дві наявні в України можливості отримати реальні ядерні гарантії. Інші безпекові гарантії Україні не потрібні. Перестати красти, почати думати, поставити в центрі уваги людське життя - і Україна невдовзі буде здатна не лише захистити себе, але зможе і сама надавати іншим гарантії безпеки», - повідомив Богдан Яременко.

Андрій Клименко, голова спостережної ради, експерт з питань Криму також доповів присутнім про ситуацію в Криму, та зазначив, що на півострові немає інвестицій, окрім державних, туди не переходять великі російські корпорації, також до сих пір діють санкції, туристичний потік скоротився від 6 до 2 мільйонів, а експорт скоротився у 20 разів з мільярда до 50 мільйонів. Він також презентував щорічну доповідь фонду  "Окупований Крим в умовах санкцій і блокади в 2014 – 2016 роках".

Читайте також: У ЗСУ з


«Якщо характеризувати тенденції сприйняття у світі проблеми Криму, то за ці три роки є серйозна динаміка. Ця динаміка забезпечується спільними діями як українських політиків так і українського громадського суспільства. У міжнародний дискурс уже ввійшли поняття «агресія», «спецоперація», «військова операція», тобто у більшості країн вже не виникає сумнівів що це було. Але якщо продовження санкцій проти РФ та Криму підтримувати, особливо громадянським суспільством, то користь буде на нашій стороні» - повідомив Андрій Клименко.

У результаті зустрічі керівники підприємств мали змогу поставити питання, на які почули вичерпні відповіді. Після чого Президент Київської ТПП Микола Засульський подякував від імені членів Київської ТПП та виразив сподівання, що такі зустрічі з «Майданом закордонних справ» стануть постійними.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031