Авторизація

» » » Експерти розповіли про «підводні камені» пенсійної реформи

Експерти розповіли про «підводні камені» пенсійної реформи

Експерти розповіли про «підводні камені» пенсійної реформиЯк вже заявлялось, Кабінет Міністрів України заявив, що пріоритетними реформами, рекомендованими МВФ для проведення є реформи пенсій, охорони здоров’я та земельна реформа. Відповідно, найбільш пріоритетною, на думку міністрів, є пенсійна реформа, яку Гройсман пообіцяв втілити в життя вже в цьому році.

Прийняття реформи передбачає і прийняття непопулярних рішень. Одним із таких рішень є збільшення стажу роботи для отримання мінімальної пенсії. Згідно цього рішення, планується поступово збільшувати вислугу років для отримання пенсії. Поступове збільшення буде складати 12 місяців на рік. Відповідно, вже до 2028 року, мінімальна вислуга для отримання пенсій становитиме 35 років. Українці опиняться в важкій ситуації в якій їм прийдеться або виходити на пенсію пізніше, ніж передбачено пенсійним віком, або купувати стаж роботи. Рік такого стажу обійдеться українцям майже 17 тис. гривень.

Експерт інституту соціальних досліджень Лідія Ткаченко заявила, що Кабмін не взяв на себе відповідальність підвищувати пенсійний вік, що, без сумніву, вітається більшістю українців. Однак, він обійшов дану норму по іншому. При збільшеному необхідному стажі роботи, 2/3 українців будуть вимушені пізніше виходити на пенсію, що рівноцінно збільшенню пенсійного віку.

Крім цього, для збільшення надходжень в Пенсійний фонд, Кабмін все ж може прийняти рішення про підвищення пенсійного віку. Вважається, що збільшити надходження в Пенсійний фонд, що прямо вплине на розмір пенсій, можна за рахунок скорочення кількості працюючих пенсіонерів. Якщо збільшити пенсійний вік до 65 років, то в Україні кількість пенсіонерів зменшиться на мільйон, що відчутно полегшить навантаження на пенсійний фонд.
Для зменшення навантаження на Пенсійний фонд також пропонується переглянути кількість пільговиків, тобто тих, хто виходить на пенсії на пільгових умовах – раніше. Такий список пропонується відчутно скоротити.

Читати також: В МВФ схвалили проект пенсійної реформи

Ще одним нововведенням є збільшення кількості підприємців, які сплачуватимуть Єдиний соціальний внесок. Раніше, підприємці, із рівнем доходів до 300 тис. гривень і кількістю робітників до 10 чоловік, сплачували Єдиний соціальний внесок і 5% від суми реалізації товарів в тому випадку, коли провадили підприємницьку діяльність. Після Нового року, всі підприємці зобов’язуються сплачувати ЄСВ незалежно від того, чи працює підприємство чи ні.

Долучайтесь до нас у Facebook

Джерело: hvylya.net
Залишити коментар
Аватар користувача
  • Ірина
  • 07-06-2017, 10:11
За попередню "песійну реформу" народ помстився Януковичу. А нинішні реформатори збираються переплюнити "папєрєдніков". Ви забули написати, що вони збираються ще й на 35% зменшити суму пенсії кожному новому пенсіонеру за рахунок відміни коефіцієнта 1,35 в формулі нарахування пенсії. Але ми все припомнимо: і обвал гривні в 3 рази і захмарні "роттердамовські" комунальні і песійну "реформу". Може краще було б заставити всіх вивести зарплати з тіні і тоді б на 1-го пенсіонера припадало 2-ва працюючих, або навести порядок на митниці і в податковій, тоді гроші в бюджет потекли б рікою. Але де там, вони вміють тільки тягнути з народу
Цитувати         
Аватар користувача
А може поповнити хоч частково пенсійний фонд за рахунок повернення нваграбованого, що так яскраво засвітилось в деклараціях?
Цитувати         
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930