» » » Україна почала оскарження в СОТ агрозаборон Польщі, Угорщини та Словаччини

Україна почала оскарження в СОТ агрозаборон Польщі, Угорщини та Словаччини

  • 18.09.2023, 19:38,
  • » .
  • 115 
Україна в понеділок подала заявку про проведення консультацій зі Словаччиною, Польщею та Угорщиною в межах Світової організації торгівлі після рішення цих держав в односторонньому порядку обмежити український імпорт.
Про це заявила перша віцепремєрка міністерка економіки України Юлія Свириденко, повідомляє "Європейська правда".
Свириденко підкреслила, що для України важливо є довести, що окремі держави-члени Європейського Союзу не можуть забороняти імпорт українських товарів.
"Водночас ми сподіваємося, що ці держави знімуть свої обмеження, і нам не доведеться довго зʼясовувати відносини в судах. Нам потрібна солідарність з ними і захист інтересів фермерів", сказала перша віцепремєрка.
За її словами, в результаті односторонньої заборони на імпорт української агрородукції з боку Польщі, Словаччини та Угорщини українці експортери "вже зазнали та продовжують зазнавати значних збитків через простої, додаткові витрати та неможливість виконання зовнішньоекономічних угод".
Польські ЗМІ: Три країни ЄС припиняють участь у механізмі обговорень імпорту зерна з України
Київ убачає в їхніх діях порушення міжнародних зобовязань, а також вважає, що односторонні дії держав-членів ЄС у сфері торгівлі неприйнятні, й усі члени Євросоюзу мають координувати та узгоджувати торговельну політику.
Нагадаємо, у п'ятницю Єврокомісія оголосила, що не буде продовжувати обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України після 15 вересня, але Київ погодився вжити заходів з обмеження імпорту зі свого боку.
Попри це, Польща, Угорщина та Словаччина вирішили запровадити односторонні обмеження, причому у Варшаві заявили, що їхні обмеження діятимуть безстроково. Водночас більшість країн-членів ЄС підтримали рішення, запропоноване Європейською комісією.
Читайте також: Компроміс не на користь Києва: що стоїть за рішенням Єврокомісії щодо українського зерна,
а також: Криза 15 вересня: нове випробування для відносин України та Польщі.
Підписуйся на "Європейську правду"!
https://www.facebook.com/eupravda
https://twitter.com/EuropeanPravda
https://t.me/EurointegrationComUA
https://www.youtube.com/@EuroPravda

Facebook


«     2023    »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930