Авторизація

» » » Німеччина затвердила план імміграційної реформи для подолання дефіциту робочої сили

Німеччина затвердила план імміграційної реформи для подолання дефіциту робочої сили

Уряд Німеччини затвердив проєкт реформ щодо імміграції, професійної підготовки та заохочення імміграції з країн Західних Балкан, що є спробою вирішити проблему нестачі робочої сили в найбільшій економіці Європи.
Про це пише Reuters, повідомляє "Європейська правда".
За даними міністерства праці, кількість вакансій у Німеччині у 2022 році була на рекордно високому рівні - майже 2 мільйони.
Однією з реформ є нове імміграційне законодавство, спрямоване на усунення ключових перешкод для мігрантів у Німеччині, особливо для тих, хто приїжджає з-за меж Європейського Союзу.
"Забезпечення нашої кваліфікованої робочої сили є одним з найбільших економічних завдань Німеччини на найближчі десятиліття", - заявив міністр праці Губертус Хайль.
У законопроєкті, з яким ознайомилося агентство, йдеться про те, що реформа може збільшити кількість працівників з країн з-за меж ЄС на 60 тисяч осіб на рік.
"Цим ми закладаємо основу для нового старту в міграційній політиці. Ми вітаємо будь-кого, хто може зробити внесок в економічний успіх країни як кваліфікований працівник", - заявив міністр фінансів Крістіан Лінднер після схвалення пакета реформ.
Реформа пропонує іноземним працівникам три шляхи для в'їзду в країну. Перший вимагає наявності професійної або університетської освіти, визнаної в Німеччині, і трудового договору.
Другий вимагає щонайменше двох років досвіду роботи у відповідному секторі, а також науковий ступінь або професійну освіту.
Третій - це нова "карта можливостей" для осіб, які не мають пропозиції роботи, але мають потенціал знайти роботу. Картка можливостей базується на бальній системі, яка враховує кваліфікацію, знання мови, професійний досвід, зв'язок з Німеччиною та вік.
Уряд також схвалив закон про освіту, який дає право молодим людям на оплачуване навчання без відриву від виробництва. Федеральне агентство праці Німеччини виплачуватиме до 67% чистої заробітної плати протягом усього періоду навчання.
Уряд також вирішив продовжити термін дії правил для шукачів роботи з Албанії, Боснії і Герцеговини, Косова, Республіки Північної Македонії, Чорногорії та Сербії, які раніше мали закінчитися наприкінці року. Німеччина зможе щорічно наймати до 50 тисяч працівників з цих країн. Згідно з цим положенням, раніше Німеччина могла наймати 25 тисяч працівників на рік.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031