Авторизація

» » » Як українці у Польщі наближають перемогу України

Як українці у Польщі наближають перемогу України

Попри численні проблеми, виїзд мільйонів українців за кордон, як би дивно це не звучало, має й позитивний вплив на українську економіку, наближаючи перемогу.
Докладніше про це – у статті керівниці відділу легалізації Міграційної платформи EWL Марії Кузенко Допомога від своїх: як мігранти в Польщі підтримують українську економіку.
До повномасштабного вторгнення українські трудові мігранти щомісяця переказували в Україну $1 млрд. За 2021 рік вони відправили рекордні $15 млрд — за даними Національного банку України, це найбільша сума з 2008 року.
При цьому найбільшу суму — $4,3 млрд — переказали українці, які працюють у Польщі.
А вже за підсумками 2022 року в Україну з усього світу було перераховано $13 млрд.
Найбільші обсяги коштів через системи переказів надходили з Італії (23%), Ізраїлю (18%), США (16%), Німеччини (7%) та Польщі (4%).
І хоча після початку повномасштабного вторгнення трудові мігранти стали менше переказувати коштів (хоча б через те, що багато українських чоловіків повернулися додому боронити Україну), натомість високий рівень переказів зберігається завдяки тим українцям, які виїхали через вторгнення до Польщі й почали працювати.
Українські мігранти продовжують стабільно відправляти гроші в Україну.
Як показує дослідження "Воєнні біженці з України. Рік у Польщі" Міграційної платформи EWL, проведене разом із Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету, 82% українських біженців у Польщі працевлаштувалися.
У середині лютого Національний банк Польщі опублікував найновіші дані за III квартал 2022 року про вартість грошових переказів з-за кордону. В Україну звідти потрапило близько 1,1 млрд євро.
ВВП України у III кварталі 2022 року — це приблизно 1,2 трлн гривень, або 146 млрд злотих. А це означає, що лише з Польщі українські мігранти перевели в Україну близько 3,3% ВВП.
На початку повномасштабного російського вторгнення Національний банк України запустив низку валютних рахунків, на які українці та люди з усього світу можуть вносити кошти на підтримку Збройних сил України.
Платежі в різних валютах конвертуються у гривні і відразу перераховуються на потреби української армії та інших силових служб.
Рахунок, відкритий у злотих у польському банку BGK, опинився в авангарді донатів на армію.
У листопаді польський Forbes з’ясував, що з цього рахунку майже 64 млн злотих (близько 461,6 млн грн) перераховано на спецрахунок Збройних сил України. Це складало більше 6% від усіх переказів в іноземній валюті загалом.
У квітні "польський" відсоток був ще вищий — 8% із сумою 392,5 млн грн. Це донати і від поляків, і від українців, які зараз перебувають у Польщі.
Чимало українських мігрантів, маючи українські рахунки, підтримують також українську армію безпосередньо.
З початком повномасштабної агресії "український" бізнес став активно розвиватися у Польщі. І тут є кілька тенденцій.
По-перше, українські біженці стали відкривати свої компанії у Польщі.
По-друге, якщо у 2015–2016 потенціал українських мігрантів у Польщі відкривали для себе польські фірми, зокрема банкінг, телефонні оператори, забудовники та перевізники, які створювали для них спеціальні пропозиції українською мовою — то нині цю громаду відкрила для себе Україна.
Вихід "Нової пошти", анонс виходу "Стерео" — продукту "Монобанку", численні українські франшизи — це якраз частина цього явища.
По-третє, український бізнес у Польщі знайшов не лише знайому клієнтську базу, а й безпечний прихисток.
Нині в Україні від’їзд величезної кількості українських громадянок і громадян розглядається як величезний виклик на майбутнє: чи повернуться українські жінки разом з дітьми?
Наразі нинішня міграція і релокація бізнесу допомагають Україні з огляду на кілька чинників. Окрім звичайного фізичного виживання, виїзд став важливим чинником гнучкості й адаптивності українського бізнесу у глобальному світі, а українців — на глобальному ринку праці.
У близькій перспективі українська економіка навіть виграє від міграції за кордон.
Докладніше – у матеріалі Марії Кузенко Допомога від своїх: як мігранти в Польщі підтримують українську економіку.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031