Речниця міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Владіміра Путіна не матиме для РФ "жодного значення, зокрема з правової точки зору".
Як пише "Європейська правда", свій коментар Захарова написала у
Telegram-каналі.
У Кремлі заявили про невизнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду"Росія не є учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду і зобов'язань за ним не несе. З цим органом Росія не співпрацює, а можливі "рецепти" на арешт, що виходять із Міжнародного суду, будуть для нас юридично нікчемними", – зазначила Захарова.
Раніше у п'ятницю Палата досудового провадження II Міжнародного кримінального суду в п'ятницю
видала ордери на арешт президента Росії Владіміра Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.
Путіна та Львову-Бєлову підозрюють у скоєнні воєнного злочину незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих районів України до Російської Федерації, що відбувалось щонайменше з 24 лютого 2022 року.
Напередодні повідомлялося, що Міжнародний кримінальний суд
готується відкрити дві справи про воєнні злочини РФ в Україні: у зв’язку з викраденнями українських дітей та навмисними атаками Росії проти цивільної інфраструктури України.
Ці справи представлять перші міжнародні звинувачення після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Нагадаємо, Україна
не є учасницею Римського статуту – міжнародної угоди, на основі якої був заснований та діє Міжнародний кримінальний суд. Однак Україна дала Міжнародному кримінальному суду право розслідувати злочини на своїй території.
Учасницями Римського статуту є 123 держави, серед яких у тому числі – держави Південної Америки та близько половини держав Африки, відтак формально вони мають зважати на видані МКС ордери. Не підписали і не ратифікували статут, серед інших, Китай, Індія, Білорусь,Туреччина Казахстан. Росія, як і США, підписувала статут, але згодом відкликала свій підпис.
Долучайтесь до нас у Facebook