Авторизація

» » » У Латвії пропонують змінити закон про репатріацію через підвищений інтерес з боку громадян Росії

У Латвії пропонують змінити закон про репатріацію через підвищений інтерес з боку громадян Росії

Міністерство внутрішніх справ Латвії ініціює зміни до закону про репатріацію з метою звузити можливості для громадян Росії використовувати його як механізм переїзду до Латвії.
Про це повідомляє Delfi, пише "Європейська правда".
На розгляд уряду подали відповідний пояснювальний звіт, у якому, зокрема, демонструють постійне підвищення інтересу громадян Росії до переїзду у Латвію.
Закон про репатріацію від 1995 року мав на меті створити можливість для людей родом з цього регіону можливість повернутися на батьківщину. Якщо у перший час пропорція зацікавлених була приблизно однаковою для етнічних латишів та литовців і на Заході, і з інших країн, то у 2010 році 85% заявок подавалися громадянами Росії, Білорусі та України. На 2022 рік частка російських заявок серед усіх, що подаються, склала 81%. Протягом року отримали 430 запитів від громадян Росії, із них статус репатріанта або члена родини репатріанта надали 220.
У відомстві звернули увагу, що нерідко заявники, попри наявність певного історичного зв’язку з Латвією, ніяким іншим способом не пов’язані з країною - не мають у Латвії родичів, з якими регулярно підтримують зв’язок, та жодного разу не приїздили туди, хоча мандрували до інших європейських країн, і не схоже, що вони справді зацікавлені жити саме у Латвії.
У доповіді МВС пишуть, що після оголошення у Росії "часткової" мобілізації запитання про процедуру репатріації почали надходити від людей, які зацікавлені мати посвідку на проживання у Латвії на випадок, якщо їм буде загрожувати повістка.
Відомство також пише про зростання кількості випадків підробки документів, які подаються разом із заявкою - не лише протягом 2022 року, а загалом останніх років. З цієї причини скасували або призупинили біля 200 посвідок. При цьому, перевірки ускладнені тим, що точність інформації потрібно підтверджувати у країні, яка видала документ - тобто Росії, і відповіді на ці запити іноді просто не приходять.
В МВС Латвії вбачають ризиком те, що після отримання статусу репатріанта у майбутньому ці люди зможуть подаватися і на громадянство Латвії, і в цьому випадку також є загроза подання підроблених документів, правдивість яких буде складно перевірити.
Відомство підсумовує висновком, що у нинішній ситуації закон вже не використовується за своїм основним призначенням - сприяти поверненню людей, які колись поїхали з країни через загрозу репресій чи асиміляції або війну, та що його дію потрібно зупинити - доки його не переглянуть, щоби врахувати усі ризики.
Пропозицію розглянуть на засіданні уряду у вівторок 10 січня.
Раніше повідомляли, що у Латвії вдвічі збільшилася кількість росіян, які бажають отримати громадянство.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728