Авторизація

» » » Як Демпартія США посилила свої позиції у Сенаті і чому це важливо для України

Як Демпартія США посилила свої позиції у Сенаті і чому це важливо для України

Проміжні вибори 2022 року в США нарешті завершились. Останнім дзвіночком став додатковий тур виборів сенатора від штату Джорджія.
Оскільки в день попереднього, загальнонаціонального туру 8 листопада два кандидати не добрали до відмітки у 50%, за законами штату мав відбутися додатковий тур.
І ось він пройшов: переміг демократ Рафаел Ворнок, а республіканський кандидат Гершель Вокер програв.
Ці результати мають значення на різних рівнях: звісно, для самих кандидатів, штату Джорджія, обох провідних партій, загальнонаціонального політичного контексту і співвідношення сил, а відтак і для світу, і політики США щодо України зокрема.
Докладніше – у статті директора Центру міжнародних досліджень Володимира Дубовика Сенат став ще синішим: як штат Джорджія вдарив по Трампу та посилив Білий дім.
Отже, сенатором від Джорджії залишається Рафаел Ворнок.
Є чимало символізму в його перемозі.
У своїй промові після оголошення результатів Ворнок сказав: "Я є Джорджія", маючи на увазі, що штат (а відтак і весь південь США) змінився.
Для колись консервативного штату перемога демократа афроамериканця – це неабияка подія. Цікаво й те, що опонентом Ворнока від Республіканської партії був теж афроамериканець – Гершель Вокер.
Рафаел Ворнок народився в місті Саванна, Джорджія, де свого часу знаходився найбільший рабовласницький ринок, де предків Ворнока продавали з торгів. Він був одним із 12 дітей у родині, де батьками були протестантські пастори.
У 2005 році він також стає пастором, в церкві Ебенезер в Атланті (штат Джорджія). Це та сама церква де свого часу пастором був легендарний Мартин Лютер Кінг. Тож Ворнок стає доволі помітною фігурою.
Опонент Ворнока – Гершель Вокер – зайняв доволі традиційну консервативну позицію протягом виборчої кампанії. Він не мав політичного досвіду. Але при цьому він є відомою людиною, оскільки колись був зіркою американського футболу.
Висування саме Вокера активно просував Дональд Трамп. Трамп також робив чимало для розкрутки та підтримки цього кандидата.
Ініціатори висування Гершеля Вокера хотіли розколоти афроамериканський електоральний блок у штаті. Проте, цей план не був надто вдалим.
Отже, штат Джорджія ще раз довів, що він може ще і не став "блакитним" (тобто таким, що стабільно голосує за демократів), але тут відбулися серйозні зміни.
У штаті в останні роки усе вагомішу роль відіграють голоси людей з вищою освітою, яких стає більше.
Також штат став більш расово строкатим. Демократи збирають багато голосів у великих містах та передмістях.
Для Республіканської партії поразка Вокера стала продовженням не дуже вдалих проміжних виборів 8 листопада.
Так, вони отримали більшість у Палаті представників, але зовсім не таку помітну, на яку розраховували.
За умови сильної інфляції та низьких рейтингів президента-демократа Байдена республіканці сподівалися на "червону хвилю", тобто на перевагу по цілій країні, і більш значну більшість у Палаті представників зокрема.
Поразка у Джорджії додатково посилить амбіції антитрампівського крила Республіканської партії.
Вона надасть їм більше сміливості, ентузіазму. Бо вона дає їм надію, що, можливо, ера Трампа підходить до свого кінця, що він не є більше всесильним всередині партії, що він втрачає свій вплив та політичну інтуїцію, необхідну для подальших перемог.
Це для нас в Україні не абстрактні міркування, оскільки зараз США лишаються основним джерелом підтримки нашої країни у війні проти російського агресора.
Докладніше – у матеріалі Володимира Дубовика Сенат став ще синішим: як штат Джорджія вдарив по Трампу та посилив Білий дім.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031