Авторизація

» » » Спецслужби Нідерландів: загроза з боку Росії та Китаю зростає

Спецслужби Нідерландів: загроза з боку Росії та Китаю зростає

Росія та Китай все більше загрожують безпеці Нідерландів і це значною мірою результат міжнародних подій, таких як війна в Україні.
Про це йдеться у звіті нідерландські служби безпеки AIVD і MIVD і Національний координатор з питань безпеки та боротьби з тероризмом пише "Європейська правда" із посиланням на NOS.
У звіті про загрозу з боку інших країн три служби називають Нідерланди "привабливою мішенню для шпигунської діяльності".
Частково це пов’язано з наявністю "підземних фізичних енергетичних труб", "високорозвиненою цифровою інфраструктурою" та "високоякісними знаннями компаній та установ" у Нідерландах.
Згідно зі звітом, Нідерланди все більше стикаються із загрозами економічній безпеці.
Загрози часто спрямовані проти компаній, адже саме там можна знайти "найкращі технології". "Тоді незабаром вони опинилися в Нідерландах із високоякісними інтелектуальними компаніями. Маленькі компанії особливо вразливі", — підкреслює директор AIVD Ерік Акербум.
Згідно зі звітом, Китай становить найбільшу загрозу безпеці нідерландських знань. Китай, який, за словами служб, є важливим і цінним партнером у багатьох сферах, використовує як законні, так і незаконні методи отримання технологій. "Крадіжка та витік знань несе в собі ризик небажаного використання у військових цілях і недобросовісної конкуренції", - йдеться у звіті
Служби також попереджають, що втручання з боку інших країн все ще становить загрозу для соціальної та політичної стабільності Нідерландів. В основному вказують на Росію. Як приклад згадується, що Росія використовує залежність Європи від газу, щоб завдати економічного удару по країнах і викликати соціальні заворушення.
Згідно зі звітом, війна в Україні є "переломним моментом в і без того поганих відносинах між Росією та Нідерландами та нідерландськими союзниками". Директор MIVD Ян Свілленс зазначає, що російська військова розвідка ГРУ минулого року зламала нідерландські маршрутизатори приватних осіб і малих і середніх підприємств.
За словами Свілленса, ГРУ в Нідерландах також бере участь у закупівлі технологій, які можна використовувати для озброєнь, і в створенні підставних компаній для обходу санкцій і торгових обмежень.
Нагадаємо, нижня палата парламенту Нідерландів визнала Росію державою-спонсором тероризму у зв'язку з її військовими діями в Україні.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728