Авторизація

» » » Як угорці ставляться до війни і чи є в них територіальні претензії до України

Як угорці ставляться до війни і чи є в них територіальні претензії до України

Вікторія Петровська – українка, яка вже багато років живе у Будапешті і є активісткою одного з осередків української громади.
Редактор "Європейської правди" Сергій Сидоренко поговорив з нею в столиці Угорщини, аби дізнатися більше про угорців та їхнє ставлення до українців. Це – розповідь не в рожевих тонах, але і не у чорних. Вона засвідчує, наскільки серйозні проблеми є в Угорщині, але водночас там є і справжні друзі України.
Ми радимо вам переглянути відеоверсію розмови. Але якщо ви віддаєте перевагу читанню – для вас стислий конспект розмови у матеріалі Суміш допомоги, міфів та пропаганди. Як угорське суспільство ставиться до українців та війни.
"У Будапешті немає проблем із наданням допомоги українцям, які вимушені були переїхати до Угорщини. Тут з 25 лютого, коли до Будапешта дісталися перші біженці, люди і влада допомагали, як могли. Але цю допомогу ми відчували тільки від місцевої влади Будапешта і від мерій деяких районів міста", – розповідає Петровська.
Проте, про центральну владу вона цього сказати не може. При цьому, активістка додає, що й місцевої влади це не завжди стосується.
"Відчувається поділ: якщо якась мерія належить до команди чинного уряду, то ми її не можемо назвати проукраїнською.
Але найголовніше, з чим ми стикнулися 24-25 лютого – це величезна допомога пересічних угорців", – констатує українка.
Вікторія Петровська зазначає, що через державну угорську телепропаганду багато угорців хоч і розуміють, що Росія напала на Україну, але вважають, що вина за цей напад лежить не на Росії... а на США!
А далі згадують про підвищення цін і інші проблеми, які створила війна.
"Про те, що це врешті-решт відбувається через Росію та через її напад на Україну, зазвичай не звучить", – каже активістка.
Ще одна проблема, нагадує представниця української громади, – те, що донедавна переважна більшість угорців майже нічого не знали про Україну.
Також Вікторія Петровська визнає існування в Угорщині проблеми територіальних претензій до України.
"Багато угорців вважають, мовляв, "Закарпаття – це угорська земля", і є ті, хто бажає, щоб Закарпаття колись належало Угорщині.
Утім, є й ті, хто відкрито проти такої думки
Є також угорські політики, які відкрито підтримували безпекову допомогу Україні", – розповідає українка.
При цьому, активістка констатує, що угорці точно не є ворогами для України.
"Я розумію, що з новин видна інша, політична картина: "Угорщина нас не підтримує, не допомагає". Але в Угорщині також є люди, які у близькому майбутньому бачать Україну мирною, незалежною державою; є люди, які вже зараз допомагають нам; люди, які хочуть, щоб Україна перемогла, які вірять у перемогу", – резюмує Вікторія Петровська.
Більше – у матеріалі Суміш допомоги, міфів та пропаганди. Як угорське суспільство ставиться до українців та війни.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728