Авторизація

» » » Якими НАТО бачить Україну та Росію у своїй новій стратегії

Якими НАТО бачить Україну та Росію у своїй новій стратегії

У середу саміт Північноатлантичного альянсу ухвалив нову Стратегічну концепцію.
Чинна версія Стратегічної концепції, яка була затверджена ще у 2010 році, давно та безнадійно застаріла. Цей документ не враховує докорінної зміни безпекової ситуації у Європі, "не помічає" нападів РФ на Україну 2014 та 2022 років та стверджує, що Росія має бути "стратегічним партнером" НАТО.
Нова стратегія НАТО у питаннях, які не стосуються геополітики, вийшла доволі цілісною. Якщо "російський" блок документа справді є непоганим, то про формулювання, які описують майбутнє України, те саме не скажеш…
Про нову Стратегічну концепцію НАТО читайте в статті редактора "Європейської правди" Сергія Сидоренка (з Мадрида) Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції.
Напевно, головною інтригою нової стратегії було те, які формулювання пропишуть у ній стосовно Росії.
НАТО стверджує, що РФ є "найбільш значною та прямою загрозою для безпеки союзників та для миру і стабільності на євроатлантичному просторі". Альянс звинуватив Росію у системному використанні примусу, підривної діяльності, агресії та анексії як інструментів зовнішньої політики; у здійснення ядерного шантажу.
Нинішній документ, ніби дискутуючи з попередньою стратегією Альянсу, окремо наголошує: "Ми не можемо вважати Російську Федерацію своїм партнером" – утім, визнає, що повністю від контактів з РФ відмовитися не вийде. Альянс лишається на лінії екстреного зв’язку з РФ, у тому числі для спілкування у кризових ситуаціях.
Понад те, до останнього моменту в Альянсі були лобісти значно слабших формулювань. Джерела "Європейської правди" це підтверджують. Ситуація справді була дуже далекою від бажаної.
Початкові проєкти документу жахнули і друзів України, і офіційний Київ, якому довелося втрутитися.
Якщо "російський" блок документа справді є непоганим, то про формулювання, які описують майбутнє України, те саме не скажеш.
Про нашу державу згадують у двох параграфах з пів сотні у Стратегічній концепції.
Один з них описує нинішню війну та констатує, що Україна має вийти з неї переможцем.
Друга згадка про нашу державу стосується політики відкритих дверей, і тут все не настільки однозначно.
Так, Альянс послався на рішення саміту 2008 року про те, що Україна одного дня стане членом НАТО. Але численні прохання і української експертної спільноти, і української влади про те, щоби привідкрити вікно для швидшого вступу, наприклад, в обхід ПДЧ – в документі лишилися не відображені.
Хоча для нас, безумовно, майбутнє українське питання та триваюча війна з РФ є важливішими за усі інші теми разом узяті, стратегічна концепція Альянсу мала охопити значно ширший спектр тем - і вона це зробила.
У новій стратегії Північноатлантичного альянсу можна виділити 7 загроз, чи то викликів, які Альянс визначив для себе у якості пріоритетних, і з якими планує боротися.
Докладніше - у матеріалі Сергія Сидоренка (з Мадрида) Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031