Авторизація

» » » Верховна Рада прийняла Декларацію пам'яті та солідарності щодо Другої світової війни

Верховна Рада прийняла Декларацію пам'яті та солідарності щодо Другої світової війни

Верховна Рада прийняла Декларацію пам'яті та солідарності щодо Другої світової війниЗа ухвалення постанови «Про Декларацію пам’яті і солідарності Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України» проголосували 243 народних депутата.

Презентуючи документ у парламенті, голова Верховної Ради Андрій Парубій нагадав, що за цей же документ сьогодні проголосує Сейм Польщі і заявив, що ця декларація є відповіддю на російську агресію проти України, Польщі та всього західного світу.

У декларації наголошується, що обидві країни зазнали трагедій через імперську політику Росії, зокрема – через пакт Молотова-Ріббентропа, який призвів до початку Другої світової війни, окупації Польщі Німеччиною та Радянським Союзом, радянської окупації Литви, Латвії та Естонії, масових репресій і 50-річного поділу Європи на два табори.

«Ми пам'ятаємо, що слабкість міжнародної реакції на ескалацію перед Другою світовою війною тоталітарних і шовіністичних ідеологій, відсутність належної реакції на порушення з боку агресорів міжнародного права, а також політика поступок заохотили комуністичний і нацистський режими до агресії, а в підсумку - до поділу Європи», – йдеться в заяві.

У документі йдеться про великі історичні жертви народів Польщі і України заради захисту свободи і незалежності.

«Представники Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України спільно і одночасно приймаємо цю Декларацію пам'яті та солідарності, щоб вшанувати пам'ять мільйонів жертв, яких зазнали наші народи під час Другої світової війни, і засудити зовнішніх агресорів, які намагалися знищити нашу незалежність», – йдеться в проекті Декларації.

Депутати звертають увагу, що зараз схожа ситуація склалася в зв'язку з агресивною політикою Росії щодо України.

«Ми закликаємо всіх європейських партнерів показати єдність і міжнародну солідарність і захищати об'єднану Європу від зовнішньої агресії. Закликаємо народи всієї Європи пам'ятати про причини і наслідки Другої світової війни, а також докласти спільних зусиль для захисту безпеки і свободи», – йдеться в заяві.

Зазначимо, що спочатку планувалося, документ носитиме назву «Про Декларацію пам'яті і солідарності Сеймасу Литовської Республіки, Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України» і буде ухвалений парламентом Литви. Однак, через проведення виборів, новообраний парламент Литви проголосує за документ не раніше другої половини грудня. Тому, наразі з тексту було видалено згадування про Литву.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31