Авторизація

» » » Чому одному з найбільших друзів України загрожує відставка

Чому одному з найбільших друзів України загрожує відставка

Незважаючи на зовнішньополітичну активність прем’єр-міністра Британії Бориса Джонсона, у себе в країні йому досі не можуть пробачити його різдвяні вечірки, які повністю і в усіх площинах порушували ковідні правила, які його ж уряд запровадив буквально за пару годин до однієї з таких вечірок.
І зараз у повітрі зависло складне питання: наскільки все дійсно серйозно для лідера консерваторів?
Про те, чи зможе ця ситуація вибити Бориса Джонсона з крісла на Даунінг-стріт, 10 читайте в статті експерта Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександра Краєва Проблеми у Бориса: чому британському прем'єру загрожує відставка.
У Британії та її політичній системі відповідальність за певні норми та правила – особливо якщо саме ти був їх ініціатором – є важливою частиною політичної підзвітності будь-якого політика.
Саме тому після розкриття у The Guardian та багатьох інших виданнях інформації про перші вечірки Джонсона під час протиковідних обмежень реакція була миттєвою та дуже жорсткою. Усі прогнози систематичних опитувань від YouGov не давали консерваторам і найменшого шансу у разі перевиборів.
Загалом, йдеться про 12 порушень, які тягнулися ще з травня 2020 року.
Причому всі вони в чомусь погіршували становище – одні були замасковані під робочі зустрічі, інші були просто переповнені, ще частина була у державному помешканні Джонсона…
Не будемо забувати, що на більшості так чи інакше були присутні й інші старші члени міністерського кабінету – поки що підтвердили тільки участь Ріші Сунака, міністра фінансів.
Скандал виявився настільки значним, що проти прем’єра виступила і власна партія.
В Британії існує відпрацьована процедура відкликання прем’єра його партією через вотум недовіри.
Для того, аби на розгляд Палати громад виставили питання про голосування вотуму недовіри прем’єр-міністру, його однопартійці можуть зібрати 55 листів недовіри – це автоматично ставить на порядок денний парламенту питання про відкликання прем’єра.
За інформацією The Guardian, місяць тому в штабі консерваторів було зібрано вже 25 таких листів. Тож ситуація для голови уряду дійсно вкрай загрозлива.
Таким чином на Джонсона тиснуть не тільки опозиція, але й власна партія: він має піти у відставку, бо дійсно напартачив. Але він не може піти у відставку, бо ситуація і без цього вкрай складна.
Наразі існує декілька варіантів – і більшість із них не дуже оптимістичні для Джонсона: відставка за власним бажанням, вотум недовіри від колег-консерваторів, скандал зійде нанівець (за останній тиждень можна побачити розгортання саме цього сценарію).
Чи призведе заміна на посаді прем'єра до змін у політиці Лондона щодо України? Ймовірно, ні.
Докладніше - у матеріалі Олександра Краєва Проблеми у Бориса: чому британському прем'єру загрожує відставка.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930