Авторизація

» » » Парникові викиди з кондиціонерів скоротять понад 150 країн

Парникові викиди з кондиціонерів скоротять понад 150 країн

Парникові викиди з кондиціонерів скоротять понад 150 країнСаме стільки держав досягли "монументальної" угоди щодо скорочення викидів парникових газів, що використовуються зокрема у системах кондиціонування повітря, холодильниках і аерозольних спреях.

Гідрофторвуглеводні (HFC) вважаються у кілька тисяч разів гіршими, ніж діоксид вуглецю (CO2).

Обсяги викидів цих речовин відносно незначні, але вони можуть залишатися в атмосфері на сотні років, "замикаючи" тепло всередині атмосфери.

Делегати країн під час зустрічі у Руанді ухвалили комплексну поправку до Монреальського протоколу, що зобов'язує країни почати скорочувати викиди гідрофторвуглеводнів, починаючи із 2019 року.

Держсекретар США Джон Керрі, що просував угоду на низці зустрічей у столиці Руанди, заявив, що її ухвалення - велика перемога для планети Земля

"Це монументальний крок уперед, що враховує потреби окремих країн, але він дасть нам можливість зменшити потепління планети на цілі півградуса за Цельсієм", - сказав він у коментарі BBC News.

Угода передбачає, що усі країни діляться на три групи, до кожної з яких застосовується окремий підхід у цьому питанні. Так багатші економіки, як-от країни ЄС, США та інші, мають почати скорочувати викиди гідрофторвуглеводнів на 10% вже із 2019 року.

Деякі країни, що розвиваються, наприклад, Китай та країни Латинської Америки, почнуть зменшувати використання гідрофторвуглеводнів із 2024 року. Інші країни, що розвиваються - Індія, Пакистан, Іран, Ірак і країни Перської затоки, мають розпочати цей процес із 2028 року.

Водночас на практиці Китай почне скорочувати викиди цих парникових газів не раніше 2029 року, а Індія - не раніше 2032 року.

Виробники холодильників і кондиціонерів почали використовувати гідрофторвуглеводні після того, як були заборонені хлорфторвуглеводні.

Ці речовини руйнували озоновий шар, і їх вирішили замінити на гідрофторвуглеводні. Заміна спрацювала, але пізніше з'ясувалося, що гідрофторвуглеводні затримують тепло в атмосфері у кілька тисяч разів ефективніше, ніж діоксид вуглецю.

Викиди гідрофторвуглеводнів невеликі, але стабільно зростають на 10-15% в рік, оскільки попит на кондиціонери збільшується, особливо у країнах, що розвиваються.

Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Січень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031