Авторизація

» » » Добровольцям, які зазнали поранень у зоні АТО, призначать пенсії

Добровольцям, які зазнали поранень у зоні АТО, призначать пенсії

Добровольцям, які зазнали поранень у зоні АТО, призначать пенсіїВерховна Рада прийняла зміни до закону про пенсійне забезпечення військовослужбовців, якими поширила його дію на добровольців, які отримали поранення в зоні АТО та на родини загиблих добровольців.

За законопроект №2345а проголосували 264 народних депутата.

Законом пропонується доповнити ст.3 закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», включивши до переліку осіб, які стали інвалідами у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаного з безпосередньою участю в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення, членів їх сімей та членів сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення.

Закон спрямований на врегулювання питання нарахування пенсій по інвалідності добровольцям, пораненим унаслідок військових дій на перших етапах антитерористичної операції, та виплат членам сімей загиблих добровольців, зазначив голова Комітету з питань національної безпеки й оборони Сергій Пашинський, виступаючи з трибуни Верховної Ради.

За його словами, сьогодні таким людям пенсії нараховують за загальними правилами, а не як військовослужбовцям, оскільки у 2014 році на початку АТО добровольці не мали статус військовослужбовців.

Пашинський додав, що законопроект стосується близько 2 тис. поранених та загиблих добровольців, а на його фінансування щомісяця потрібно буде «максимум 3,5 млн грн».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728